Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Autodesk zpřístupnil školám materiály o udržitelnosti

Autor článku: Autodesk   

Tags: Autodesk | Sustainability | Workshop

ASD_1137Společnost Autodesk představila novou vzdělávací náplň, která se zabývá vysoce výkonnými stavebními strategiemi, výběrem materiálů a energetickou účinností prostřednictvím on-line vzdělávacích zdrojů společnosti – The Autodesk Sustainability Workshop. Tato iniciativa poskytuje snadný přístup k bezplatnému vzdělávacímu obsahu, přesně předvádějícímu, jak mohou být použity principy udržitelného rozvoje k řešení reálných problémů životního prostředí. Autodesk pomáhá změnit způsob, jakým se studenti učí – prostřednictvím poutavého videa, snadno použitelných návodů a podrobných případových studií, což studentům designu, inženýrství a architektury umožňuje dozvědět se, jak trvale udržitelné projekty uvádět do praxe.

Zvýšení úspěšnosti na trhu pracovních sil
Pro architekty a projektanty schopné aplikovat zásady a pojetí udržitelného navrhování do své práce existuje významný trh: Pike Research odhaduje trh pro zelené stavebnictví ve Spojených státech na 400 miliard dolarů během příštích 20 let a Urban Land Institute vidí tržní potenciál pro komerční budovy na úrovni 190 miliard dolarů v průběhu příštích 10 let.
Po „zelených kvalifikacích“ existuje vysoká poptávka, průměrné mzdy jsou zde o 20 procent vyšší než u jiných povolání a rostou o 8,3 procenta ročně, ve srovnání s 4,2 procenty u jiných povolání, jak říká zpráva vydaná Brookings Institution (od roku 2003 po rok 2010).
„Sustainability Workshop rozkládá některé nejtěžší abstraktní pojmy, jako je věda o materiálech, přenos tepla a mechanika tekutin, na malé vizuální kousky,“ řekl Mike Alcazaren, student University of Buffalo, School of Engineering. „Byl jsem schopen pochopit strategie a techniky týkající se výběru správných materiálů a využívání energie efektivněji, což ze mne udělá lepšího návrháře.“
„Videa v Autodesk Sustainability Workshopu jsou zábavná, poutavá a plná skvělých informací, které jsou zaměřeny na dnešní studenty,“ řekl Patrick Eagan, profesor na College of Engineering, University of Wisconsin-Madison. „Autodesk opravdu myslí dopředu, pojetím výuky i vzděláváním studentů v širším smyslu o jejich roli v procesu návrhu.“

Nový obsah
V současné době jsou k dispozici nové zdroje pro výběr vysoce výkonných konstrukcí a materiálů a od 29. září 2011 bude k dispozici nový obsah pro energeticky efektivní návrhy. Nová videa a návody poskytují praktické informace o:
  • Vysoce výkonné konstrukce učí navrhovat strategie, které mohou přispět ke snížení energetické náročnosti budov. Studenti se naučí používat konvekci, kondukci a sálání tepla pro návrh pasivních systémů vytápění, větrání a klimatizace, snížit spotřebu energie, a nakonec sestavit nízkoenergetickou budovu s nulovou spotřebou energie (Net-Zero Building).
  • Volba materiálu prozrazuje ekologické dopady zvolených materiálů a výběru odlišných materiálů, což umožňuje návrhářům přijímat lepší volby, které nejen splňují požadavky jejich návrhu a nákladové nároky, ale také mají nejmenší dopad na životní prostředí. Předložené koncepce ukazují kompromisy k posouzení, včetně metod pro zlepšení procesu výběru materiálu, pro lepší rozhodnutí udržitelného návrhu.
  • Energeticky efektivní návrh ukazuje, jak projekční a inženýrské rozhodnutí může snížit plýtvání energií a zpomalit naši rostoucí globální spotřebu energie. Nové výukové nástroje pokrývají mechanické tření, proudění tekutin a přenos tepla, a ukazují způsoby, jak optimalizovat návrhy pro energetickou účinnost a efektivitu.

Mohlo by vás zajímat: