Google překladač: English Deutsch

Autodesk oživuje kostky LEGO digitálními 3D návody

Autor článku: Karel Heinige   

Tags: Autodesk | Inventor | Lego | Publisher

Autodesk vytváří digitální návody pro Lego-1208Společnost Autodesk představila nový, inovativní přístup k tvorbě interaktivních 3D návodů na výstavě LEGO World 2012 v Kodani. Návody pro digitální sestavování jsou dostupné na speciálně vyvinuté aplikaci pro iPad s využitím produktu Inventor Publisher Mobile Viewer, která byla vytvořena specificky pro tuto událost. Software Autodesk Inventor Publisher pomáhá výrobcům přiblížit používání jejich produktů s pomocí jasné, přesné a přesvědčivé produktové dokumentace ve 2D a 3D.

Inventor Publisher nabízí alternativu k tradičním postupům tím, že generuje interaktivní návody ve 3D, které běží na zařízeních iPad, iPhone, iPod a Android. S využitím technologie Inventor Publisher a ve spolupráci s LEGO Group vyvinul Autodesk aplikaci, která nabídla fanouškům stavebnic LEGO na výstavě LEGO World 2012 zcela novou herní zkušenost. Na LEGO World 2012 měly děti nejrůznějšího věku příležitost vyzkoušet si aplikaci k zobrazení interaktivních animovaných digitálních 3D instrukcí k sestavení draka Brickley z kostek LEGO. Animaci je možné kdykoliv pozastavit, přiblížit specifický detail či rotovat model k zobrazení toho, jak jsou spojeny jednotlivé části. Aplikace představuje atraktivní způsob, jakým mohou být propojeny skutečné a digitální světy.
Cílem LEGO Group je poskytnout dětem dokonalý zážitek ze hry s fyzickými kostkami LEGO obohacený o možnost sledování digitálních 3D instrukcí na dotykových mobilních zařízeních. Spolupráce firem Autodesk a LEGO Group nabízí průkopnické zkušenosti v oblasti interaktivní 3D technologie a jejího vlivu na zážitky zákazníků.
„Protože zákazníci stále více preferují 3D vizualizace a mobilní zařízení se stávají součástí běžného života, spojujeme své úsilí s technologickými lídry a inovátory jako Autodesk, abychom využili síly digitálních návrhových dat k demonstraci všech možností našim zákazníkům,“ řekl Olav Gjerlufsen, ředitel LEGO Group. „Jsme velmi potěšeni tím, že můžeme našim fanouškům na kodaňské výstavě LEGO World představit interaktivní stavebnicové návody umožňující digitální pohledy a interakce s kostkami LEGO, a tím obohatit jejich zážitky.“

Mohlo by vás zajímat: