Google překladač: English Deutsch

Soutěž v počítačovém modelování a kreslení

Autor článku: 3E Praha Engineering   

Tags: 2D a 3D CAD | 3E Praha Engineering | Soutěž | Střední školy | Vzdělávání

Soutez 3E SPS Kolin-1308Společnost 3E Praha Engineering zve zájemce na dvanáctý ročník soutěže v počítačovém modelování a kreslení, která se uskuteční 4. dubna 2013 na SOŠ s SOU Hradec Králové, Hradební 1029. Soutěž je určená pro studenty ze všech typů středních škol a jejím hlavním cílem je zvýšit úroveň vzdělávání v CAD oblasti na středních školách. Vítěznou školu a vítězné studenty v jednotlivých kategoriích čekají velmi zajímavé a hodnotné ceny z oblasti elektroniky a počítačů. Studenti si mohou ověřit své znalosti, získat užitečné rady a konzultace od profesionálů z technického oddělení 3E Praha Engineeringu.

Stejně jako v předchozích letech bude soutěž rozdělena do dvou kategorií – počítačové kreslení (2D) a počítačové modelování (3D). Na průběh soutěže bude opět dohlížet odborná komise složená z vylosovaných členů doprovodu studentů a zástupců společnosti 3E Praha Engineering.

Jak soutěž probíhá
V loňském roce obdrželi soutěžící v Kategorii „2D“ písemné zadání a technický výkres. Úkolem bylo vytvořit DXF soubor, který byl při hodnocení porovnáván s nominální geometrií.
V Kategorii „3D“ soutěžící obdrželi okótovaný 2D výkres a knihovní prvky ve 3D. Úkolem bylo dokončit sestavu ve 3D a vytvořit výkres sestavy ve 2D včetně kusovníku.

Bližší informace k letošnímu ročníku budou k dispozici již brzy.
Více o aktivitách 3E Praha Engineering pro školy najdete zde.

Ilustrační snímek je z 11. ročníku soutěže pořádané ve spolupráci se SPŠ Kolín.


Mohlo by vás zajímat: