Google překladač: English Deutsch

Nový tablet se systémem Android od HP

Autor článku: HP   

Tags: Android | Google | Hardware | HP Slate7 | Společnost HP | Tablet

HP-Slate7-1309Společnost HP představila nový cenově dostupný tablet HP Slate7 s operačním systémem Android Jelly Bean, který nabízí uživatelům připojení ke všem oblíbeným mobilním službám Googlu. Tělo 17,78cm (7”) tabletu o hmotnosti 368 g je vyrobeno z vysoce odolné nerezové oceli. HP Slate7 nabízí špičkovou technologii Beats Audio pro přehrávání zvuku v dosud nejvyšší kvalitě, jakou jsou současné tablety schopny nabídnout. Tablet HP Slate7 přináší nejoblíbenější mobilní služby společnosti Google, například Google Now, Google Search, Gmail, YouTube, Google Drive či Google+ Hangouts pro video komunikaci s více uživateli současně, stejně jako přístup k aplikacím a digitálnímu obsahu dostupnému prostřednictvím služby Google Play.

HP chce flexibilně reagovat na rostoucí zájem o tablety ze strany koncových uživatelů i podnikové sféry a nabízet řadu nových modelů lišících se fyzickým vzhledem i použitým operačním systémem. Model HP Slate7 na Androidu je směrován mezi tablety pro koncové uživatele, podnikové modely HP ElitePad s Windows 8 mají sloužit firmám, organizacím či státní správě. Model HP Slate7 je po nedávno představeném počítači HP Chromebook druhým členem nové modelové řady produktů, jejímž cílem je nabídnout uživatelům snadný přístup ke všem službám společnosti Google.

Tablet je vybaven procesorem ARM Dual Core Cortex-A9 s frekvencí 1,6 GHz, což zajišťuje rychlost, výkonnost a bleskové reakce. Podpora bezdrátových sítí umožňuje přístup k e-mailu, internetu a dalším klíčovým aplikacím. Vysoce kontrastní HFFS (High-aperture-ratio Field Fringe Switching) displej nabízí široké pozorovací úhly pro snadné prohlížení dokumentů, fotografií, videa či hraní her, které si lze bez ztráty čitelnosti vychutnat i ve venkovních světelných podmínkách. Součástí výbavy tabletu je na zadní straně 3Mpix fotoaparát a na přední straně VGA kamera pro pohodlné využívání multimediální komunikace, natáčení videa a fotografování.

Uživatelé modelu HP Slate7 mohou využívat aplikaci HP ePrint pro snadný tisk bez ohledu na to, jestli se zrovna nacházejí doma nebo na cestách. Unikátní nativní funkce navíc umožňují přímý tisk z většiny aplikací. Pro snadný přenos souborů je připraven port MicroUSB. Tablet obsahuje pečlivě vybraný balík různorodých aplikací od HP od exkluzivních her až po nástroje pro zvýšení pracovní produktivity a uživatelského komfortu.

HP bude nabízet řadu jednoduchých a snadno přístupných podpůrných nástrojů a zdrojů, které pomohou uživatelům naplno využít všechny funkce tabletu Slate7. Kromě rozsáhlých služeb telefonní a online podpory, která je standardní součástí zákaznického servisu, mají zákazníci možnost rozšířit a prodloužit standardní dvouletou záruku prostřednictvím služeb HP Care Pack. Uživatelé, kteří si zakoupí model HP Slate7, mohou využít výhod volitelné rozšířené záruky po dobu dalších dvou let, a to buď v rámci služby HP CarePack za 29 eur, nebo služby HP CarePack zahrnující i ochranu proti náhodnému poškození (Accidental Damage Protection, ADP) za 49 eur.

Tablet HP Slate7 spadá do produktového portfolia nové obchodní jednotky HP Global Mobility Business Unit, založené v září 2012 při příchodu Alberta Torrese. Tento významný manažer přešel do HP ze společnosti Nokia, kde zastával funkci výkonného viceprezidenta a dohlížel na vývoj produkty a platformy MeeGo.

Tablet HP Slate7 bude na českém trhu dostupný během července letošního roku. Cena by měla začínat na částce 169 eur.


Mohlo by vás zajímat: