Google překladač: English Deutsch

be3D.cz oficiálním distributorem nástroje Leonar3Do

Autor článku: be3D.cz   

Tags: 2D modelování | 3D Modelování | be3D.cz | Daniel Rátai | Distribuce | Leonar3Do

Leonar3DO 3-1343Oficiálním distributorem Leonar3Do pro Českou republiku je společnost be3D.cz. Leonar3Do je pokročilým 3D modelovacím nástrojem. Jedná se o softwarovou a hardwarovou platformu, která umožňuje modelovat v několika různých režimech. Technologie je vhodná pro architekty, designéry, módní návrháře, umělce nebo například školy. Leonar3Do rozšiřuje možnosti počítačového modelování a zároveň je vhodným doplňkem k 3D tiskárnám. Sada Leonar3Do v základu stojí 19 000 korun bez DPH, sada obsahuje software, 3D brýle, senzory a speciální ovladač.

Leonar3Do Professional stojí 39 000 Kč bez DPH a oproti základní verzi navíc umožňuje pokročilé promítání 3D obrazů na plátno a obsahuje celou řadu doplňkových aplikací usnadňující 3D modelaci.
Sada Leonar3Do se skládá ze speciálního ovladače, kterému se kvůli jeho tvaru říká pták (bird), dále pak z 3D brýlí a tří senzorů mapující pohyb brýlí a ovladače. Poslední hardwarovou součástkou je obousměrný komunikační panel, který komunikuje se softwarem Leonar3Do. Spojením hardwarových a softwarových prvků vzniká věrný nástroj pro 3D modelaci a animaci. Software umožňuje také měnit fyzikální atributy u virtuálních objektů. Umožňuje například zapnout gravitaci, nebo simulovat zákony jako úhel odrazu a dopadu.
Leonar3DO 1a2-1343Leonar3Do funguje ve třech režimech. Prvním je 2D modelování v případě použití klasického monitoru. Pro modelování ve třech dimenzích je třeba mít 3D monitor. Základní sada také umí následnou projekci modelace - pohled na tvůrce, který pracuje s hmotou v prostoru před sebou. Sada Professional navíc zpřístupňuje třetí režim - využití Leonar3Do pro projekci modelovaného obrazu na velká plátna a pomocí brýlí zhmotní modelovaný objekt divákům. Mezi další funkce sady Professional patří podpůrné aplikace, které rozšiřují možnosti modelování.
Leonar3Do má kořeny v Maďarsku, kde v roce 2004 Daniel Rátai představil první sérii. V roce 2011 do projektu vstoupila investorská skupina PortfoLion, jejichž finanční prostředky umožnily další vývoj a masové šíření Leonar3Do. Leonar3Do posbíralo několik prestižních ocenění, mezi nejvýznamnější patří „Best of CES“ z roku 2012. Více informací najdete ve Wikipedii.


Mohlo by vás zajímat: