Minerva
Google překladač: English Deutsch

Autodesk vydává nový AutoCAD 2014 pro Mac (aktualizováno)

Autor článku: Autodesk (JL)   

Tags: Apple | AutoCAD | AutoCAD LT | Autodesk | Autodesk 360 | Mac | OS X

AutoCAD 2014 for Mac-1343Nové verze AutoCAD 2014 pro Mac a AutoCAD LT pro Mac obsahují mnohé nové funkce, určené jen uživatelům platformy OS X a zařízení od Apple. Jednou z nejhlavnějších funkcí je plná podpora pro technologii Retina Display od Apple. Jde o špičkové rozlišení u notebooků a laptopů, kdy displej není za sklem, ale sám je sklem. V kombinaci s AutoCAD 2014 se pak nabízí křišťálově čistý obraz a ostrost detailů. AutoCAD 2014 pro Mac je jedním z prvních velkých softwarů, podporujících displej Retina. Další novou funkcí je podpora Autodesku 360, umožňující synchronizaci produktové linie AutoCAD pro Mac se zbývajícími produkty AutoCAD a nástroji a službami Autodesk 360.

AutoCAD 2014 for Mac představuje jednu z prvních profesionálních softwarových aplikací s podporou displeje Retina, díky čemuž poskytuje uživatelům mimořádný grafický zážitek. AutoCAD 2014 for Mac rovněž obsahuje synchronizaci s cloudovou platformou Autodesk 360, novou funkci Package Drawing (obdoba eTransmit v AutoCAD pro Windows), zvýšení výkonnosti a lepší uživatelské rozhraní.

„Uživatelé aplikace AutoCAD for Mac patří mezi velké nadšence. Věnovali jsme proto maximální úsilí tomu, abychom v nejnovější verzi reflektovali jejich nejčastější požadavky,“ říká Amy Bunszel, viceprezident divize produktů AutoCAD ve společnosti Autodesk. „V praxi to znamená, že naši zákazníci nyní mají nástroj pro rychlejší a preciznější práci a designéři budou moci lépe a efektivněji spolupracovat se svými týmy.“

Inovace produktů AutoCAD 2014 for Mac a AutoCAD LT 2014 for Mac jsou výsledkem náročné vývojové práce s cílem nabídnout zákazníkům maximální uživatelský komfort a propojit je na platformě Autodesk 360 prostřednictvím přístupu ke cloudovému úložišti a spolupracujícímu prostředí. Mezi klíčová vylepšení patří:

  • Podpora displeje Retina: AutoCAD nyní plně podporuje displej Retina s vysokým rozlišením s úhlopříčkou 13“ a 15“ u počítačů MacBook Pro.
  • Synchronizace kreslení: přímý přístup k souborům v cloudovém prostředí Autodesk 360 a jejich synchronizace mezi počítačem a cloudem.
  • Funkce Package Drawing: obdobně jako funkce eTransmit v aplikaci AutoCAD pro Windows umožňuje rychle ukládat související soubory do komprimovaného souboru a zajistit tak snadnou distribuci nebo uložení.
  • Online pomoc: zde byly provedeny změny s cílem zajištění rychlejší asistence pro zákazníka.
  • Lepší zabezpečení softwaru: vyšší úroveň zabezpečení softwaru a prevence spouštění neautorizovaných nebo škodlivých AutoLISP aplikací.

„Poslední verze aplikace AutoCAD for Mac poskytuje nové funkce, které nesmírně pomáhají v každodenní práci,“ říká Jim LaPier, zakladatel společnosti IMPACT Design, americké školicí a konzultační společnosti. „Podpora technologie Retina z něj udělala CAD program s nejvyšším možným rozlišením, který kdy byl na trhu. V konečném důsledku to znamená méně unavené oči a jasné a čisté kresby na obrazovce. Mí zákazníci nemohou uvěřit, jak jasně jejich kresby vypadají na mém laptopu. Navíc došlo k vylepšení nápovědy a ke zviditelnění těch nastavení, která v minulosti byla těžko k nalezení.“


Mohlo by vás zajímat: