Google překladač: English Deutsch

3D modely Dolních Vítkovic v soutěži inGenious

Autor článku: Karel Heinige   

Tags: 3D model | Cinema 4D | Dolní Vítkovice | GIS | inGenious | SketchUp | Třinec | ZŠ Zátopkových

ZS Zatopkovych Trinec-1404základní škole Dany a Emila Zátopkových nepíšeme poprvé. Zdejší mladí nadšenci v minulosti vytvořili a stále doplňují 3D model Třince. Aktuálně se pustili do 3D modelů a animací Dolních Vítkovic, se kterými se hlásí do celoevropské soutěže inGenious. V rámci školní výuky a kroužku počítačové grafiky na škole vytvářejí fotorealistický 3D model průmyslového areálu. Celkem 15členný tým ve věkovém rozpětí 12 až 15 let je veden učitelem informatiky a absolventy školy, kteří se na projektu podílejí. Model je tvořen v programu SketchUp.

Nyní je zveřejněn základ 3D modelu a následně dojde k jeho dalšímu zpracování pro vizualizaci v programu Cinema 4D. Fotografie z projektu Dolních Vítkovic si můžete prohlédnout na Flickru, nebo se podívejte na video z jeho tvorby:

Evropský koordinační orgán pro vědu, technologie, strojírenství a matematiku ve vzdělávání inGenious je společnou iniciativou European Schoolnet a European Roundtable of Industrialist, mající za cíl zvýšit zájem studentů o vědu a výzkum. Evropská komise vybrala ze 17 zemí Evropy 170 základních a středních škol, jejichž žáci a studenti dostávají možnost se účastnit zajímavých projektů pořádaných vyspělými technologickými společnostmi. Vzdělávací aktivity jsou připraveny odborníky, kteří s danou problematikou denně pracují, nezřídka i vyučují na univerzitách a často publikují v odborných časopisech. V rámci těchto aktivit mají žáci možnost komunikovat se světově uznávanými odborníky v různých oborech, zejména v informatice a průmyslových technologiích.


Mohlo by vás zajímat: