Google překladač: English Deutsch

Exkluzivní partner sekce

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Proč obce a města přicházejí na chuť spojení systémů MISYS a Geoportál GEPRO

Autor článku: Redakce   

Tags: Geoportál | Gepro | GIS | MISYS

gepro ilustracniPřiznejme si to, geografické informační systémy jsou často složité, komplikované systémy. Na druhou stranu zpřístupnit občanům a lokálním firmám informace uzamčené uvnitř geoprostorových dat nemusí být problém.

Až dosud byly velké GISové systémy navrhovány především pro profesionály a nikoli pro běžné uživatele. Občas mohou působit až neohrabaně či mást laickou veřejnost, mívají speciální nároky na hardware i software. Takové systémy jsou drahé, s vysokými režijními náklady, obvykle vyžadují rozsáhlé znalosti programování, běžně nutí uživatele stahovat a instalovat další a další aktualizace.

Spojení desktopového systému MISYS a webového systému Geportál GEPRO je jiné, stává se ideálním řešením pro geoinformační komunitu moderní doby.

Proč obce a města rozšiřují systém MISYS o Geoportál GEPRO:

Systém MISYS není na trhu v České republice žádným nováčkem. Společnost GEPRO jej vyvíjí již více než 20 let a za tu dobu si získal mezi uživateli významné renomé. Geoportál GEPRO je ve srovnání se systémem MISYS významně mladší, ale také jeho reputace výrazně roste. O postavení těchto softwarových produktů v uvedené oblasti hovoří jasně více než 1800 obcí a měst, které tyto systémy úspěšně využívají k řešení svých každodenních povinností.


Geoportál GEPRO Premium – pasport dopravního značení

1. Základní webová varianta zdarma

Geoportál GEPRO Standard, coby základní varianta webového GISového systému, je opravdu zdarma pro každého uživatele. Do okna webového prohlížeče stačí zapsat http://geoportal.gepro.cz/OBCE/jmeno_obce, za jmeno_obce dosadit skutečný název obce psaný bez diakritiky, v případě víceslovných názvů jednotlivá slova spojit znakem podtržítka a rázem má uživatel k dispozici základní sadu 10 vrstev geoprostorových dat zvolené obce. Umožňuje snadné vyhledávání parcel v katastrálních mapách, ale také adresních míst v databázi RÚIAN (registr územní identifikace, adres a nemovitostí) a jejich zobrazení v mapě. Užití má především v podobě služby, kterou poskytuje radnice svým občanům na internetu.

Pokud obec podepíše smlouvu o ochraně dat, dostane přes zabezpečené připojení (jméno a heslo) přístup i k souborům písemného operátu katastru nemovitostí (SPI KN), včetně základních funkcí pro vyhledávání v databázi SPI KN, to vše stále zdarma. Všechna data jsou v pravidelných cyklech aktualizována.


Geoportál GEPRO Premium – pasport komunikací

2. Rozšířená webová varianta za úplatu

Geoportál GEPRO Premium je rozšířená varianta webového GISového systému, která doplňuje základní sadu mapových vrstev o vlastní datové sady obce a obsahuje funkce pro pokročilou práci s SPI a SGI KN. Umožňuje vést desítky pasportů, evidovat majetek obce a prostřednictvím WSDP (webové služby dálkového přístupu k datům KN) mít stejně čerstvé informace z KN jako katastrální úřad. Geoportál GEPRO Premium zvládá online editaci pasportů, umožňuje tvorbu vlastních poznámkových výkresů, lze jej propojit s agendami jiných systémů, např. se Stavebním úřadem společnosti VITA software. Využívá zabezpečené připojení pro práci s chráněnými údaji pro výkon veřejné správy pracovníky úřadu a umožňuje volit množinu dat pro publikaci s nezabezpečeným připojením na webových stánkách obce.


MISYS a územně analytické podklady

3. Vítězem je symbióza

Desktopový systém MISYS pro odborníky a Geoportál GEPRO pro všechny ostatní uživatele společně tvoří ideální pár. Optimální robustnost a nezávislost na datových internetových službách systému MISYS je vítaným partnerem k lehkosti a eleganci webového systému Geoportál GEPRO. Využití systému MISYS je neocenitelné v případě řešení složitějších úloh nebo nestandardních situací (živelné katastrofy, výpadky cloudu, poruchy v internetovém připojení apod.).


Geoportál GEPRO Premium – hromadný výběr parcel linií

4. Integrace do webových stránek

Geoportál GEPRO v případě komunikace s veřejností je víc než jen mapa na internetu. Je on-line portálem pro všechny geografické informace obce. Snadno a rychle se integruje do webových stránek obce a stává se jejich důležitou součástí. Tuto úlohu zajišťuje např. společnost WEBHOUSE, přední dodavatel webových stránek a souvisejících služeb v ČR. Přenos informací mezi radnicí a občany obce se tak stává mnohem intenzivnější.


Geoportál GEPRO Standard se zabezpečeným připojením

5. Bez komplikací

Odborní uživatelé systému MISYS si vystačí s běžnými kancelářskými počítači, síťovým úložištěm může být obyčejné PC. Nová licenční politika pro veřejnou správu poskytuje neomezené licencování pro celý úřad.

Rovněž uživatelé Geoportálu GEPRO nepotřebují žádné servery, ani je nečekají žádná složitá licenční omezení. Mohou počítat s optimalizovaným vývojem, rychlým nasazením a s dostupností aktuálních dat s výkonnými GIS nástroji na běžném kancelářském počítači.


Geoportál GEPRO Standard – záplavové území

6. Jednoduchá cenová politika

Uživatele nečekají žádná nepříjemná překvapení ani co se týče ceny. Je stanovena jednoduchá a srozumitelná cenová politika, Rozpočet obcí může počítat s paušální sazbou za službu Geoportál GEPRO Premium, i za pravidelnou aktualizaci systému MISYS, takže je jasné, jaká částka bude jeho součástí, s platbou každý rok nebo každý měsíc.

Doplnění systému MISYS o Geoportál GEPRO Premium je příležitostí pro řadu obcí jak mnohem efektivněji poskytovat informace občanům a ušetřit za zbytečné výdaje. Pokud se chcete dovědět více, otevřete si rovnou Geoportál GEPRO Standard a začleňte jej do webových stránek obce, nebo ještě dnes požádejte o přístup na Geoportál GEPRO Premium na e-mailové adrese gepro@gepro.cz.


Mohlo by vás zajímat: