Axis Talk 2021
Helios
Minerva
Google překladač: English Deutsch

Exkluzivní partner sekce

NICOM
GstarCAD – DWG kompatibilní 2D/3D CAD
Kodys
Axis Talk 2021
Kingston - velká jarní soutěž

GOPAS - CAD kurzy

Více kurzů

StreamTech.tv

streamtech tv-logo
GFI webináře 04 - bonus

CorelDRAW Graphics Suite X5 - více flexibility a nástrojů

Autor článku: Gric   

Tags: Grafika | Software

cdx5_1016.jpgSpolečnost Corel Corporation ohlásila uvedení lokalizovaných verzí sady CorelDRAW Graphics Suite X5 v polštině, češtině, švédštině a finštině. Grafická sada CorelDRAW Graphics Suite X5, která zahrnuje více než 50 nových funkcí a vylepšení, nabízí vylepšení správy prvků návrhu, správy barev a webové grafiky, širokou škálu výukových zdrojů a výrazně více obsahu než dříve. Nová verze se zaměřuje na inovace, které jsou pro uživatele nejdůležitější v celé řadě oborů, včetně tvorby reklamních panelů, grafických návrhů, oděvního návrhářství, širokoformátového tisku, marketingu, výroby tištěných materiálů či problematiky malých firem.

Při vývoji nejnovější verze sady CorelDRAW Graphics Suite X5 se tým společnosti Corel soustředil na pět základních oblastí, které jsou uživateli považovány za hlavní prioritu:

Organizér Corel CONNECT zjednodušuje pracovní postupy a nabízí rychlý přístup k většímu objemu obsahu
Sada CorelDRAW Graphics Suite X5 usnadňuje uživatelům propojení s obsahem. Nová aplikace Corel CONNECT umožňuje synchronizaci s produkty CorelDRAW a Corel PHOTO-PAINT a poskytuje rychlý přístup k obsahu v počítači, místní síti nebo na disku. Podpora více než 100 nejvíce využívaných formátů souborů je navíc zárukou, že uživatelé budou moci snadno spolupracovat a vyměňovat si soubory s klienty i spolupracovníky. Sada CorelDRAW Graphics Suite rovněž navazuje na tradiční nabídku široké škály písem, klipartů a dalších podkladů včetně:

  • 10 000 vysoce kvalitních klipartů a digitálních obrázků
  • 1000 profesionálních volně použitelných digitálních fotografií s vysokým rozlišením
  • 1000 písem OpenType, včetně písem Windows Glyph List 4 (WGL4) a ryteckých písem
  • 2000 šablon vozidel
  • 350 profesionálně navržených šablon

Nové a vylepšené nástroje zajišťují větší přesnost a možnosti experimentování
Tato sada poskytuje velké množství nových a vylepšených funkcí, které uživatelům pomáhají tvořit s jistotou.Mezi tyto funkce patří nástroj B-Spline, aktualizované malířské techniky, nástroj pro kreslení šipek s nastavitelnou velikostí, vylepšené nástroje spojovacích a kótovacích čar a nový nástroj Kótování segmentů.Výrazně vylepšený je také nástroj Síťová výplň, s jehož pomocí lze navrhovat objekty s mnohobarevnými výplněmi a plynulejšími barevnými přechody.Nové nástroje pro práci s webovou grafikou umožňují uživatelům pracovat přímo v rastrovém režimu, podrobně zobrazovat jednotlivé pixely a zobrazovat náhled ještě před publikováním online.

Upravený systém správy barev zajišťuje přesnost a zrychluje dokončování projektů
Sada CorelDRAW Graphics Suite X5 představuje úplnou změnu v přístupu ke správě barev a zajišťuje uživatelům jejich přesnou reprezentaci.Nové ukotvitelné panely Dokument (CorelDRAW) a Obrázek (Corel PHOTO-PAINT) vám pomohou uložit specifické barvy pro projekt a použít barvy z předchozího projektu.Do řady dialogových oken barev, palet barev a výběrů barev byl také přidán nástroj Barevné kapátko, který přináší další možnosti pohodlného nabírání barev.

Snadný výstup do více formátů
Díky kompatibilitě s nejširší škálou formátů souborů na trhu poskytuje sada CorelDRAW Graphics Suite X5 flexibilitu, kterou dnes návrháři potřebují při přípravě výstupů své práce.Tentýž design je často třeba upravit pro webové reklamy, tištěné reklamy nebo brožury, trička, billboardy a digitální tabule.To, že je do sady CorelDRAW Graphics Suite nově zahrnut také software SWiSH miniMax™ 2 pro webové animace, pomáhá uživatelům zajišťovat webovou produkci mnohem snáze než dříve.

Plnobarevná příručka a výuková videa poskytují vysvětlení a inspiraci pro jednotlivé projekty
Začátek práce se sadou CorelDRAW Graphics Suite X5 je mnohem jednodušší, bez ohledu na úroveň vašich dosavadních znalostí.Nová vázaná plnobarevná příručka obsahuje tipy a techniky, které jsou užitečné pro uživatele všech úrovní pokročilosti, a nabízí skvělou možnost učit se od profesionálních návrhářů využívajících tuto sadu při návrzích v oblasti módních kolekcí, šperků, knižních ilustrací, designu automobilů a obalů produktů.Sada je rovněž doplněna o více než dvě hodiny výukových videokurzů.

Sada CorelDRAW Graphics Suite X5 zahrnuje intuitivní aplikaci pro vektorové ilustrace a stránkový zlom CorelDRAW, aplikace pro profesionální úpravy obrázků Corel PHOTO-PAINT, nástroj pro snadný a rychlý převod rastrů na upravovatelnou vektorovou grafiku Corel PowerTRACE a jednoduchý nástroj pro tvorbu snímků obrazovky Corel CAPTURE.

Novinkou je Corel CONNECT, celoobrazovkový integrovaný organizér obsahu, který uživatelům umožňuje prohlížet digitální obsah dodávaný se sadou a rychle vyhledat v počítači nebo v místní síti prvky, které ideálně doplní jejich návrh.Sada CorelDRAW Graphics Suite X5 rovněž zahrnuje řadu podpůrných aplikací, širokou škálu obsahu a podrobné výukové zdroje.


Mohlo by vás zajímat: