Google překladač: English Deutsch

Exkluzivní partner sekce

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Pohodlný a kvalitní velkoformátový tisk

Autor článku: Karel Heinige   

Tags: Design | Hardware | Tiskárny

epsonstyluspro3880_940m.jpgSpolečnost Epson představuje novou profesionální tiskárnu Epson Stylus Pro 3880 pro tisk fotografií až do formátu A2+. Tiskárna umožňuje použití celé řady médií a je určena pro profesionály i náročné amatéry. Využívá pokročilé inkousty čtvrté generace UltraChrome K3 s technologií Vivid Magenta společnosti Epson, které zaručují vysokou kvalitu černobílých i barevných velkoformátových výtisků. Uživatelé ocení flexibilitu, rychlost tisku a také skutečnost, že je zařízení možné využít pro řadu aplikací.  Tiskárna Stylus Pro 3880 je velmi kompaktní a díky svým malým rozměrům je ideálním řešením pro malé ateliéry. Je vybavena všemi doplňkovými funkcemi, na něž jsou již zákazníci společnosti Epson zvyklí, například portem pro vysokorychlostní připojení USB 2.0 a Ethernet.
Samostatné inkoustové kazety zajišťují maximální úspornost barevného tisku a patentované tiskové hlavy Micro Piezo společnosti Epson umožňují přesnou aplikaci inkoustu. Použití těchto hlav a pigmentových inkoustů zaručuje stálost, jemné přechody barev a odolnost fotografií vůči světlu. Umělci a uživatelé, kteří potřebují tisknout jen malý počet kopií, se mohou spolehnout na to, že všechny exempláře budou identické, a to i v případě, že je vytisknou s velkým časovým odstupem.

Součástí tiskárny Epson Stylus Pro 3880 je speciální režim ovladače, jenž profesionálním uživatelům umožňuje tisknout jedinečné odstíny černé a jasné odstíny bílé - můžete tedy snadno vytvářet výtisky, které přesně odpovídají vašemu uměleckému záměru. Díky tomuto ovladači, třem úrovním černé a rozšířené paletě odstínů šedé, kterou zajišťují inkousty UltraChrome K3 s technologií Vivid Magenta společnosti Epson, dokáže tiskárna Stylus Pro 3880 tisknout ostré, přesné a odolné černobílé výtisky. Vzhledem k možnosti volby mezi fotografickou a matnou černí a použití neutrálních přechodů mezi odstíny na barevných i černobílých obrázcích je tiskárna Stylus Pro 3880 společnosti Epson jako stvořená pro fotografy.

Tiskárna zaručuje stálost barev - již po 30 minutách nedochází k viditelné změně barev. Tiskárna se tak výborně hodí k pořizování nátisků. Zákazníci mohou nátisky bez zbytečného čekání zkontrolovat a nemusejí se obávat, že by finální výtisk přesně neodpovídal verzi, kterou schválili.
epsonstyluspro3880_940a.jpgStylus Pro 3880 je kompatibilní s celou řadou médií Epson, např. s lesklým papírem, matným papírem, jemným křídovým papírem, běžným papírem, nátiskovým papírem a plakátovým kartonem v tloušťce do 1,5 mm. Podporuje různé možnosti manipulace s papírem při tisku na jednotlivé listy a nabízí tisk s okraji či bez okrajů ve formátech od 4 x 6 palců do 17 x 22 palců. Tiskárna je vybavena třemi dráhami papíru pro různé typy papírů, automatickým podavačem, zadním ručním podavačem pro jemný křídový papír a předním podavačem pro ruční vkládání pevných médií.
Zařízení Stylus Pro 3880 je dalším článkem modelové řady po tiskárně Stylus Pro 3800 a na trh bude uvedeno v říjnu 2009.

Přehled nejdůležitějších vlastností:
  • Osm barevných inkoustů UltraChrome K3 s technologií Vivid Magenta umožňuje tisk v širším tónovém rozsahu, který zahrnuje tři odstíny černé a zaručuje vynikající vyvážení šedé;
  • tisk na celou řadu médií s různými povrchovými úpravami ve formátu od 4 x 6 palců do 17 x 22 palců;
  • řešení pro rychlý a flexibilní tisk fotografií, uměleckých děl, grafiky a nátisků, ale i pro tisk POS;
  • kompaktní provedení, které umožňuje tisk ve formátu A2+ i v malých ateliérech;
  • vyhovuje standardům programu ENERGY STAR;
  • doporučená maloobchodní cena včetně DPH 42.431 Kč, na trhu bude k dostání od 1. října 2009.

Mohlo by vás zajímat: