Altair - konference
Google překladač: English Deutsch

Exkluzivní partner sekce

CEGRA

GOPAS - CAD kurzy

Více kurzů

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

ProgeCAD 2009 Professional CZ se představuje

ProgeCAD 2009ProgeCAD 2009 Professional CZ je jedním z nejuniverzálnějších členů rodiny CAD softwarů, kde vyniká svojí cenovou dostupností a množstvím nových prvků a zlepšení, nabízejících uživatelům stabilitu a rychlý chod programu. Využívá jádro poslední verze IntelliCAD 6.5, umožňuje načítat a zapisovat DWG formáty od verze 2.5 do posledních verzí 2009. Nalézá široké uplatnění v oborech elektrotechniky, strojírenství, pneumatických prvků a dalších. Zde se zaměříme na oblast stavebnictví a architektury, kterou vhodně doplňují oblasti, podporující stavební dokumentaci a interiérové prvky (např. kuchyňské linky apod.).

Příklad fotorealistického renderování.
Příklad fotorealistického renderování.

Vysoká kompatibilita

Vytvořit dnes kvalitní návrh v konstrukčním softwaru není pro nikoho problém. Ten může vyvstat až s následnou prezentací hotového návrhu, protože ne každý software podporuje vámi zvolený formát. Tomu se snadno při používání progeCADu vyhnete, protože nativním - „přirozeným“ - formátem je DWG. Tato skutečnost vám zaručí vysokou kompatibilitu s hojně využívaným softwarem AutoCAD®, a budete moci bezproblémově sdílet informace a výkresy bez nutnosti jakékoli konverze souborů. Jsou-li navíc vytvořeny výkresy přímo v DWG, mohou být sdíleny mezi progeCADem a AutoCAD® bez ztráty jakýchkoli kritických dat. Optimalizace progeCADu 2009 pro Windows Vista® jistě potěší nejednoho majitele nových „oken“.
Ochutnávka z nespoču bloků
Ochutnávka z nespoču bloků

Funkce, které využije každý konstruktér nebo projektant

ProgeCAD se vyznačuje snadným ovládáním a použitím. Pro každého, kdo již používal AutoCAD®, není problém začít okamžitě pracovat s progeCADem, a to bez složitého proškolení. Pro příklad uveďme uživatelsky známé funkce z AutoCAD® rozhraní pro modifikaci vlastností (jako jsou Barvy, Hladiny, Výška textu, Šířka čar, Typ čáry, Geometrie aj.). Dále správce náhledů Layout umožňující tvorbu všech rozložení jedné konstrukce pro tisk a nabízející lepší kompatibilitu s AutoCAD®. Nejen pro milovníky barev se nabízí podpora True color pro DWG v barvách přes limit 256 barev. Pro dobrou představu výstupu z tiskárny poslouží podpora Šířky čar pro zobrazení a tisk.

ProgeCAD 2009 Professional obsahuje prvky o2c, díky němuž jsou 3D Modely snadno exportovány a spravovány. O2c je nejlepším nástrojem pro prezentaci 3D modelů, které jsou tak více živé, přesvědčivé a názorné.

ProgeCAD 2009

Co jinde nenajdete

Krom běžných funkcí naleznou všichni uživatelé, zejména pak uživatelé z řad stavebních inženýrů a stavařů, i funkce v progeCADu jedinečné. Bezpochyby jednou z nejočekávanějších funkcí, je Google EarthTM Integration, jež exportuje modely do virtuální země Google EarthTM, kterou si tak může kousek po kousku každý přistavět.

Při polárním trasování zachovává progeCAD úsečku automaticky pod přesným úhlem. Pro mnohé vítaná pomůcka Kontrola pravopisu, jež zvýrazní a opraví chyby v textu, uleví tápajícím nejen v gramatice. Pokročilý modul renderingu, progeSOFT Rendering, s mnoha světly a tvorbou či úpravou materiálů, který nabízí možnosti odrazu, zrcadla, průhlednosti, hladkých stínů nebo upravitelnou velikost výstupní bitmapy, před vámi nechá vyrůst reálně vypadajícím objektům. Rychlý přístup k souborům zajišťují roletová menu doplněná o ikony z panelu nástrojů. Bezproblémovým zde též je tisk JPG a PDF, které tak snadno vyexportujete. A nakonec, ovšem ne v řadě novinek poslední, jmenujme modul ALE, správce knihoven bloků s více než 11.000 užitečnými bloky.
Přívětivě povědomé prostředí ProgeCADu
Přívětivě povědomé prostředí ProgeCADu

Dostupnost

ProgeCAD 2009 Professional CZ je skvělý CAD nástroj pro každého, kdo potřebuje tvořit a používat CAD výkresy. Studenty počínaje, učiteli, konstruktéry, inženýry, úředníky nevyjímaje. Na své si přijdou též geodeti a architekti. A nejen živnostníci ocení absolutně nejlepší poměr cena/výkon, který činí progeCAD nepřehlédnutelným pomocníkem na trhu. Vše je navíc podtrženo širokou nabídkou licenčních verzí, ze kterých si vybere každý zájemce. Přes Single Licence pro jeden počítač, přes NLM verzi sdílení licencí až po neomezený firemní Corporate či samostatnou USB licenci hlídanou USB klíčem.
ProgeCAD pro každého
ProgeCAD pro každého

Autor článku je CAD specialistou společnosti SoliCAD
frantisek.verner@solicad.com