Control
Google překladač: English Deutsch

Exkluzivní partner sekce

CEGRA
Control

GOPAS - CAD kurzy

Více kurzů

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Advance Concrete 2013 - řešení pro výkresy tvaru a výztuže

Autor článku: Tomáš Huml   

Advance Concrete je již na českém trhu znám jako špičkový a výkonný nástroj pro projektanty betonových konstrukcí. Nyní přicházíme s novou verzí 2013. Tato verze přináší řadu novinek, jako například: nová technologie externích výkresů, vylepšená správa položek výztuže, nebo vylepšení v ergonomii pásů karet a nové palety nástrojů. Hlavní novinkou, kterou ocení jak stávající uživatelé tak noví zájemci o tento produkt, je implemetace vlastního CAD jádra.

Dytron

Vlastní jádro CAD

Díky vlastnímu CAD jádru, se Advance Concrete stává doslova unikátním řešením pro projektanty betonových konstrukcí, kteří požadují DWG kompatibilní aplikaci. K provozu již nepotřebuje žádnou další aplikaci, vše co projektant potřebujete má k dispozici. Může přímo vytvářet základní CAD entity jako úsečky, křivky, bloky, šrafy, kóty, atd., nebo použít specifické funkce pro vyztužování a výkresy tvaru.
Jádro obsažené v Advance Concrete má název Advance CAD, více informací o něm naleznete zde.

 

Výkresy výztuže - rychle a bez chyb

Pomocí specifických funkcí Advance Concrete pro vyztužování můžete snadno vytvořit libovolné tvary výztuže a jejich vykladení (včetně proměnných). Dále rychle vytvoříte veškeré bubliny a kóty k vykladením. Samozřejmostí je automatické vytvoření výkazu či rozkreslení.

 

Změny během okamžiku

Také ve statice jsou na denním pořádku různé změny v projektu. Nyní, díky Advance Concrete se těchto změn již nemusíte bát. Po jakékoliv změně ve výkresech výztuže vám Advance Concrete zaktualizuje popisy, rozkreslení i tabulku. Vše automaticky a bez chyb. Samozřejmostí je export aktuálních tabulek a výkazů do XLS nebo DOC formátu. Navíc Advance Concrete umožňuje přímý export NC souborů, které můžete použít k výrobě výztuže na automaticky řízených strojích.

 

Výkresy tvaru a BIM

Advance Concrete obsahuje také všechny funkce pro vytváření konstrukčního 3D modelu. Z tohoto modelu poté vytvoří automaticky všechny potřebné výkresy a výkazy, včetné kót a popisků. Model je také možné sdílet s ostatními kooperanty v rámci BIM principu.

 

 

Všechny programy společnosti Graitec mohou mezi sebou snadno komunikovat pomocí formátuGRAITEC BIM, který umožňuje výměnu modelů mezi aplikacemi a také synchronizaci modelů bez ztráty dat a opakovaného zadávání vstupních údajů!

Reference z praxe

Společnost:

Ing. Mareček, Statik CL, Česká Lípa
Kontakt: tel.: +420 605 827 179, marecek(a)statik-cl.cz, www.statik-cl.cz

Charakteristika společnosti:

Zabýváme se statikou pozemních staveb, mostů a inženýrských konstrukcí. Významné projekty: Opravy mostů a lávek pro pěší po povodních 2009, 2010, zastřešení zimního stadionu ve Varnsdorfu, projekty v oblasti průmyslu jako jsou průmyslové haly či technologické stavby.

AdvanceConcrete-konstrukce

Projekt:

Výrobní hala 101 v Liberci o rozměrech 36 m x 48 m, založená na železobetonových monolitických pilotách s hlavicemi.

Vyjádření o Advance Concrete:

Dříve jsme pro výkresy tvaru, výztuže betonových konstrukcí a dílenské výkresy ocelových konstrukcí používali AutoCAD LT. Tvorba výkresů byla velmi zdlouhavá a v případě úprav projektové dokumentace chyběla zpětná vazba v aktualizacích výpisů materiálu a byla nutná zdlouhavá kontrola kvůli možným kolizím v konstrukci. Přechodem na Advance steel a Advance Concrete jsme čas potřebný pro vypracovaní projektové dokumentace zkrátili o cca 30 procent. Používáním těchto programů jsme odstranili chyby a zproduktivnili objem projektových prací v krátkém čase.

ADVANCE CONCRETE 2013 – praktické předvedení

Jesliže vás zde uvedené informace zaujali a chtěli by jste se o Advance Concrete dozvědět více, můžete se přihlásit na bezplatný webinář, kde se při praktické ukázce dozvíte jak vám Advance Concrete usnadní práci.

Datum    Čas    Název    Přihlášení
čtvrtek 7.3.2013    10:30-11:15    Advance Concrete 2013 – předvedení produktu    Registrace
úterý 12.3.2013    10:30-11:15    Advance Concrete 2013 – předvedení produktu    Registrace
čtvrtek 14.3.2013    10:30-11:15    Advance Concrete 2013 – předvedení produktu    Registrace

ADVANCE CONCRETE 2013 – další informace

Jestliže máte zájem o další informace o Advance Concrete 2013 můžete se obrátit na následující kontakty:

Technické dotazy: Tomáš Huml, huml(a)abstudio.cz, 244 016 055 (recepce)
Obchodní dotazy (Čechy): Petr Kořínek: korinek@abstudio.cz, 608 242 455
Obchodní dotazy (Morava): Marek Suchomel, suchomel@abstudio.cz, 724 871 721

 


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit