Amper 2019
Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch

Exkluzivní partner sekce

ORBIT
Předplatné časopisu CAD

GOPAS - CAD kurzy

Více kurzů

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

hyperMILL 2009.1 v Česku a Slovensku

Tags: CAM/CAD

Firma Westcam se zabývá inovačními technologiemi v oblasti vývoje a výroby již od roku 1990. Za svou existenci si vybudovala rozsáhlé vědomosti v oboru digitálních procesních řetězců a dnes svým zákazníkům nabízí kvalitní řešení od konceptu k hotovému výrobku.

Kompetence firmy Westcam zahrnují oblasti produkčního designu, CAD, CAM, produkčního managementu, Rapid Prototypingu a optické měřící techniky. S tímto rozsáhlým portfoliem řešení je Westcam špičkovým odborníkem na technický software a systémy v Rakousku. Významnou součástí služeb firmy Westcam je také odborné poradenství při zavádění produktů a kompletní podpora při užívání technologií a optimalizace výrobních procesů.

Založením firmy WESTCAM Czech v roce 2007 vstoupil Westcam také do České republiky. Z nového sídla firmy v Kopřivnici jsou podporováni zákazníci firmy z České a Slovenské republiky. Hlavním oborem aktivit je výkonné CAM/CAD řešení pro výrobní průmysl. Později se rozšíří aktivity na celý sortiment služeb mateřské firmy.

Řešení orientované na budoucnost

Rostoucí nároky na kvalitu, povrchy a výrobní časy vyžadují nové cesty ve výrobě. Tvrdší řezné nástroje, vylepšené materiály stejně jako výkonnější stroje a řídící systémy umožňují pracovat s alternativními technologiemi obrábění výrazně produktivněji.

Základním produktem firmy Westcam Czech  je inovační CAM technologie od firmy OPEN MIND Technologies AG, které nabízí potenciál zhospodárnit výrobní proces. A to nejen efektivnějším programováním, ale především pomocí vylepšených a alternativních procesů výroby. Proto firma Westcam přichází s hyperMILL, výkonným geometricky orientovaným CAM-softwarem, který obsahuje 2,5D-, 3D-, HSC-a revoluční 5osé a soustružnicko-frézovací strategie v jednom společném jednoduchém pracovním prostředí. Tímto je hyperMILL ideálním CAM řešením, zejména pro náročné, složité a komplexní frézované geometrie.

HyperMILL je univerzální CAM, v kterém se může programovat od jednoduchých součástí až po ty složité, včetně speciálních aplikací frézováni turbínových kol, frézování forem na pneumatiky atd.

Strategie obrábění

CAM-software – hyperMILL – nabízí množství rozličných strategií obrábění, které současně umožňují efektivní obrábění jednoduchých i složitých dílů:

2D - Obrábění

K programování typických 2D-zadání se nabízí strategie obrábění rovinných ploch, obrábění kapes, frézování kontur, obrábění zbytkového materiálu, vrtání a 5osé vrtání. Díky rozpoznání konstrukčních prvků lze obzvláště hospodárně obrábět kapsy a díry.

3D - Obrábění

Od hrubování libovolného polotovaru přes dokončování profilem, nebo po rovinách až po obrábění zbytkového materiálu a speciální strategie jako jsou kompletní dokončení a ekvidistantní dokončení. S těmito strategiemi lze efektivně obrábět jednoduché i složité.

5X - Obrábění

V závislosti na požadavcích obrábění a kinematice stroje lze zvolit různé 5osé strategie: frézování s pevným nastavením 3+2, automatické indexování a 5osé simultánní obrábění.

millTURN – Frézování a Soustružení

hyperMILL millTURN je nový soustružnicko-frézovací modul pro výkonný CAM software hyperMILL – kompletně integrovaný s jednou pracovní plochou pro všechny frézovací i soustružnické operace, aby bylo možno komfortně programovat soustružnicko-frézovací stroje jedním CAM řešením.

Úplná integrace hyperMILLu do CAD-Systemů zaručuje jednotnou pracovní plochu a souvislé CAD/CAM procesní vazby.

Efektivnější a rozsáhlejší programování

NC obrábění profituje z větší bezpečnosti pracovního procesu, lepších kvalit povrchů a kratších výrobních časů a to samozřejmě za předpokladu, že složité  5x výrobky lze obrábět stejně jednoduše jako základní 2D tvary. Proto přichází na trh firma OPEN MIND Technologies AG s novou verzí  CAM software hyperMILL 2009.1.

Nová verze hyperMILL 2009.1 je vylepšená ve všech oblastech od 2D až po 5osé obrábění včetně dalších vylepšení a nového vývoje. K těmto změnám patří mimo jiné vylepšení hlubokého vrtání s redukcí posuvu u děr křížící se s jinými otvory, 3D hrubování s funkcí „minimální úběr“ a dokončovací průchod, optimalizovaný  proces přejezdů, inteligentní propojení operací jako nová funkce simultánního 5osého frézování.

Optimalizování přípravy – S hyperMILL 2009.1 lze velmi rychle a jednoduše kontrolovat modely pro maximální optimalizaci programování a následně i výrobního procesu. Jednoduchým kliknutím myši lze zobrazit informace jako například typ plochy, rádius, souřadnice nebo zobrazit výběrové body. Pomocí volby dvou prvků zase lze zobrazit informace jako vzdálenost dvou ploch nebo úhel mezi nimi, hloubky otvorů.

Informace důležité pro výrobu jako jsou tolerance lze ve formátu standardních barevných tabulek načítat do hyperMILLu a dále s nimi pracovat. Tímto má uživatel jednodušší a rychlejší přístup k tolerancím, nebo  uložením pro díry nebo jiné geometrické prvky.

Zefektinění programování – pomocí transformace lze programy libovolně v prostoru posouvat, kopírovat, natáčet. Změny na předloze se samozřejmě projeví i na kopiích, ale lze také upravovat kopie jednotlivě. Výhodou je také možnost kontroly kolize těchto kopií a transformací vůči modelu. U zrcadlených prvků je samozřejmě zachován sousledný/nesousledný typ frézování a stejně jako u kopírování lze měnit buď pomocí předlohy všechny kopie, nebo každou sekvenci zvlášť.

Větší přehled – pomocí rozšířeného seznamu operací je možno seskupovat jednotlivé operace, třídit je podle použitého nástroje, strukturovat složité pracovní postupy.

Vylepšená databáze nástrojů – nástroje lze zadávat ještě důkladněji než doposud. Navíc lze pomocí rozhraní načítat přímo nástroje z katalogu výrobce.

Firma Westcam uzavřela dohodu s místní VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice. Bylo tam dodáno za symbolickou cenu 35 licencí hyperMILL integrovaného do prostředí Autodesk Inventoru. Westcam se chystá podporovat touto cestou školství u nás aby i studenti měli možnost seznámit se s jinak pro ně cenově nedostupným high end softwarem.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit