Partneři Projektu CAD
- 18.03. Trimble SketchUp – prezentace návrhů
- 18.03. Školení pro metrology - Metrologie v praxi I a II
- 19.03. Autodesk Inventor – kurz pro pokročilé (sestavy a strojní návrhy)
- 19.03. AutoCAD kurz – navrhování a správa dynamických bloků
- 19.03. Unreal Engine – vizualizace
- 19.03. workshop Strukturální mechanika v programu COMSOL Multiphysics
- 20.03. Autodesk Inventor – návrh plechových dílů a součástí (Sheet Metal Design)...
- 23.03. AutoCAD a AutoCAD LT – základní kurz
- 24.03. Webináře Novinky Ansys 2026 R1
- 26.03. Autodesk Inventor – kurz pro středně pokročilé (modelování součástí a plochy)...
Aktuality
- Synopsys vydává Ansys 2026 R1
- Siemens představuje LOGO! 9 – novou generaci logických řadičů
- Integrace sběru dat 3D skeneru FARO CREAFORM do PolyWorks|Inspector
- IGA získala licenci od C3D Labs na sw komponenty
- Produkt v centru pozornosti: CrossManager CLI
- CAD software na míru pro specifické průmyslové procesy
- Předpovědi pro rok 2026: Kam směřuje aditivní výroba
- Tatsoft představuje FrameworX AI Designer
Clarage Turbo Technology |
| Pondělí, 16 Leden 2012 15:41 | |||||||||
Akciová společnost Clarage Turbo Technology (CTT) se orientuje na dodávky zákaznicky projektovaných axiálních a radiálních ventilátorů, kdy ve většině případů je ventilátor součástí nadřazené technologie (energetika, cementárny, metalurgie, chemický průmysl, větrání...)
Konstrukční tým CTT versus SolidWorksHlavním důvodem pro realizaci produktu SolidWorks bylo jeho bezproblémové využívání v sesterské společnosti TCF Vzduchotechnika Prachatice a strategie mateřské společnosti, která předpokládá postupný přechod celé skupiny na platformu SolidWorks. Konstrukční tým CTT využívá v současné době 7 licencí SolidWorks včetně SolidWorks Enterprise PDM. SolidWorks je využíván od návrhu až po realizaci a díky trojrozměrnému počítačovému modelování dochází k maximálnímu zefektivnění konstrukčních prací při současné eliminaci chybovosti, což je důležité u projektů
SolidWorks Enterprise PDM
Aktuální zakázkaProjekt SCANIA – Ventilátor AWTFS 3750/2600 Ventilátor slouží k udělení potřebné rychlosti vzdušině uvnitř aerodynamického tunelu a překonání všech jeho pasívních odporů. Generálním dodavatelem je společnost JACOBS Technology. Konečný uživatel je automobilka SCANIA, Švédsko. Parametry ventilátoru:
![]() O společnostiSpolečnost Clarage Turbo Technology (CTT) se sídlem v Milevsku byla založena v únoru 2010 jako engineeringová firma společností Twin City Fan Companies Ltd., stát Minnesota, USA, zabývající se celosvětovými dodávkami ventilátorů a větrání. CTT, kde pracují odborníci s mnohaletými zkušenostmi v oboru ventilátorů, využívá know-how dceřiné společnosti TCF, firmy Clarage, která má více než stoletou zkušenost s dodávkami ventilátorů. Společnost se zároveň zaměřuje také na vývoj a dodávky axiálních ventilátorů pro využití v energetice, ve větrání dolů a tunelů, v aerodynamických tunelech apod. CTT je součástí významné skupiny výrobců celosvětově působících v oblasti dodávek vzduchotechnických zařízení pro průmyslové i komfortní aplikace. Jako člen skupiny TCF získává zcela unikátní možnost sdílet informace, zkušenosti a výrobní kapacity nejen s mateřskou společností a jejími osmi výrobními závody v USA, ale i dalšími ve světě, tj. v ČR, Singapuru, Číně a Indii.
Clarage Turbo Technology poskytuje kompletní služby od návrhu, technického řešení, výroby, až po uvedení do provozu a servis. V České republice se jedná již o druhou společnost, ve které má TCF podíl. V roce 2009 byla založena společnost TCF Vzduchotechnika, která má sídlo v Prachaticích. CTT spolupracuje s autorizovaným prodejcem společnosti SolidWorks, firmou 3E Engineering Praha, zajišťujícím dodávku softwaru, školení a technickou podporu. Autor článku je ředitelem společnosti Clarage Turbo Technology.
Mohlo by vás zajímat:
|











Akciová společnost Clarage Turbo Technology (CTT) se orientuje na dodávky zákaznicky projektovaných axiálních a radiálních ventilátorů, kdy ve většině případů je ventilátor součástí nadřazené technologie (energetika, cementárny, metalurgie, chemický průmysl, větrání...)




