E LINKX
Google překladač: English Deutsch

Exkluzivní partner sekce

Siemens
Siemens

GOPAS - CAD kurzy

Více kurzů

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Robotmaster – světová jednička na trhu programování robotů

Autor článku: Radek Dokoupil   

Tags: CAD | CAM | Obrábění | programování robotů | Robotmaster

robotmaster ilRobotmaster je jedničkou na trhu pro CAD/CAM programování průmyslových robotů. S velkou výhodou jej použijete při obrábění, sváření, řezání, leštění, nanášení lepidel, nátěrů při dalších technologiích. Celý výčet použitelných aplikací je možné najít na www.robotmaster.com. Principy programování jsou naprosto shodné s běžnými postupy programování CNC, proto se uživatel nemusí učit novým systémům a stejný CAM soubor může použít jak pro CNC, tak i pro různé typy robotů. Vše je jen otázkou použitého post procesoru, který je distributorem vždy upraven zákazníkovi přímo na míru.

Přichází nová generace Robotmaster V7

Robotmaster podporuje nejen vedoucí pětici výrobců robotů, ale i celou řadu méně známých výrobců robotů, což ve svém důsledku rozšiřuje nabídku robotů pro potenciální zákazníky přesně podle jejich potřeb. Celková podpora značek se blíží číslu 20. Velmi dynamický vývoj tohoto systému, který Robotmaster prodělal za poslední rok a půl, staví tento systém na pozici absolutní jedničky v CAD/CAM programování robotů. Novinky nastupující verze V7 byly veřejnosti poprvé představeny na letošním červnovém Mezinárodním veletrhu Automatica v Mnichově. Na stánku firmy Robotmaster byli k dispozici českým a slovenským návštěvníkům zástupci firmy SONETECH, s. r. o., která je výhradním distributorem softwaru Robotmaster na uvedených trzích. Můžeme prozradit, že přichází zcela nová generace software Robotmasteru, která s sebou přináší celou řadu vylepšení směřujících ke komfortnější a uživatelsky přívětivější práci s tímto softwarem.

V jednoduchosti je síla

Již nyní ale síla Robotmasteru spočívá v jednoduchosti odlaďování a modifikací veškerých pohybů. Software za vás hlídá body singularity, kolizní stavy, dosahy robotů a vše, co by musel řešit programátor při ručním učení robota. Velmi snadno lze vymezit i pracovní rozsahy jednotlivých kloubů s okamžitou vizualizací o proveditelnosti pohybu při takovémto omezení. Robotmaster dokáže intuitivně uživateli navrhovat optimální konfiguraci kloubů pro danou dráhu a natočení nástroje. Jedním kliknutím lze tuto konfiguraci převzít a vygenerovat tak optimální program. Simulační prostředí umožňuje i pohyb robota pouhým uchopením myši a nalezení optimální konfigurace. Na své si přijdou i zákazníci, kteří potřebují programovat externí osy. Robotmaster umožňuje aktivní řízení až tří lineárních os a dvou rotačních os současně!

Nespornou výhodou je možnost programování robota i v době, kdy produktivně vyrábí, což vede k minimalizaci ztrátového času u zákazníka. Simulační prostředí umožňuje odhalit a odladit veškeré možné problémy či kolize a do robota nahrát již ostrý program. Přesnost simulačního prostředí je závislá pouze na přesnosti dodaných modelů a dat.

Pokud navíc doplníte Robotmaster nástrojem Moldplus pro pětiosé křivky, získáte velmi efektivní nástroj pro odlaďování i těch nejsložitějších drah např. při pětiosém obrábění.

robotmaster 1

Veletrh AUTOMATICA 2016

Co dodat závěrem? Na nejvýznamnějším letošním mezinárodním veletrhu z oblasti automatizace a robotizace – Automatica 2016 v Mnichově – představili tvůrci Robotmasteru jeho novou verzi Robotmaster V7. Tato novinka v sobě zahrnuje řadu revolučních změn, díky kterým lze očekávat, že Robotmaster ještě navýší svůj dosavadní náskok vůči konkurenčním produktům. Pokud jste nestihli se podívat do Mnichova, bude nová verze systému Robotmaster k vidění i na MSV 2017 v Brně. Přijďte se sami přesvědčit a seznámit se s novým Robotmasterem V7!

Autor článku je programátorem a aplikačním technikem společnosti Sonetech.

Výhradní distributor CAD/CAM Robotmaster pro Českou a Slovenskou republiku


Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit