E LINKX
Google překladač: English Deutsch

Exkluzivní partner sekce

NICOM
SOLIDWORKS
Siemens

GOPAS - CAD kurzy

Více kurzů

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

GibbsCAM seminář a setkání uživatelů

Autor článku: Karel Heinige   
GibbsCAM v AB Komponenty_P5051862Společnost Technology-support je (snad mi odpustí velké T v názvu, ale držím se zásad pravidel českého pravopisu) v pořádání různých seminářů a webinářů značně agilní. I na brněnském semináři 5. května, který byl věnován GibbsCAMu a měřícím sondám  Renishaw Productivity+ se sešlo několik desítek účastníků. Možná také proto, že mohli hned další den pokračovat přítomností na každoročním dvoudenním setkání uživatelů GibbsCAM a Cimatron E ve vinném sklepě v Zaječí.

Po teorii i praxi předvedené dopoledne přímo v prostorách firmy Renishaw a po teoretické přípravě na odpolední praktickou ukázku spočívající v přednášce o vysoce výkonném 2- a 3osém hrubování (GibbsCAM a VoluMill) všichni vyrazili do firmy AB Komponenty, kde na obráběcím centru YMC NSV102A mohli vidět připravené obrábění.
GibbsCAM v AB Komponenty - obráběný kus_P5051855
Většina účastníků semináře pak byla k vidění i na už zmíněném setkání uživatelů o den později. Oproti minulému roku přibyli další účastníci a tak se dopolední program dělil na dvě samostatné skupiny uživatelů produktů GibbsCAM a CimatronE, ve kterých se probíraly převážně novinky, fungování nástrojů ale i licencí, atd. Na odpolední program se všichni směstnali do největšího shromažďovacího prostoru Zaječského vinného sklepa, čímž hned zvedli vnitřní teplotu asi o 2 stupně Celsia. Přednášky se věnovaly například řídicímu systému Fanuc, novinkám v Technology-support, využití normálií ve výrobě atd. Došlo i na prezentace uživatelů GibbsCAMu a CimatronE a produktů partnerů a zákazníků pro produkční CNC obrábění.
Setkání uživatelů GibbsCAM a Cimantron 2011 v Zaječí -P5061951
Velmi zajímavou prezentaci si připravil dlouholetý uživatel GibbsCAMu Karel Praks (AB Komponenty) s názvem „Od Autoprogu ke Gibbsu aneb vývoj NC strojů a programování“. Vycházel z vlastních bohatých zkušeností a o to byla jeho přednáška zajímavější.
Večerním programem byl košt vín ve vinném sklepu u Herůfků a druhý den byl program věnován individuálním konzultacím uživatelům CAM softwaru GibbsCAM i CAD/CAM softwaru CimatronE.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit