E LINKX
Google překladač: English Deutsch

Exkluzivní partner sekce

NICOM
Siemens

GOPAS - CAD kurzy

Více kurzů

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Zaměřeno na Průmysl 4.0 – konference IT Forum 2016

Autor článku: Lenka Medková   

Tags: EasyPLM | IT Forum | PLM | Průmysl 4.0

it forum ilustracniJiž jedenáctý ročník konference IT Forum 2016 pořádala společnost TD-IS. Tentokrát v hotelu Luna v Koutech na úpatí vrchu Melechov na Vysočině.
Konferenci, jejímž tématem byl Průmysl 4.0, uvedl ředitel společnosti TD-IS Pavel Mareš, který vyzdvihl přínos Průmyslu 4.0 jako evolučního kroku ve výrobě. Zároveň ale upozornil na to, že by se význam Průmyslu 4.0 neměl přeceňovat, a použil citát Roberta Greena Ingersolla: „Je tisíckrát lepší mít zdravý rozum bez vzdělání, než mít vzdělání bez zdravého rozumu.“

Partner pro efektivní komunikaci ve výrobě

Společnost TD-IS je významným partnerem všech typů průmyslových podniků, kde působí jako dodavatel a integrátor ERP/PLM/DMS/CAx řešení v oblasti vývoje, konstrukce, simulací a výroby, a disponuje tedy prostředky, které mohou firmám při přechodu k Průmyslu 4.0 velmi dobře posloužit.

Jiří Růžička, obchodní manažer společnosti TD-IS, shrnul ve své prezentaci ucelenou nabídku nabízených řešení pro podporu konceptu Průmysl 4.0 zejména v oblasti plánování výroby, sběru výrobních a konstrukčních dat, projektování, simulace a optimalizace výroby, programování CNC strojů.

Protože zde nelze popisovat všechny zajímavé přednášky, vybíráme tedy ještě dvě, a to o úspěšných projektech u našich zákazníků.

it forum 1

PLM jako nutnou podmínku na cestě k Průmyslu 4.0 nasadil i v Howden ČKD Compressors

Společnost Howden ČKD Compressors vyrábí především pístové kompresory, turbokompresory a elektrické točivé stroje. O úspěšné implementaci EasyPLM působivě vyprávěl pan Jiří Kvapil, vedoucí dvoumužného implementačního týmu za stranu zadavatele. V průběhu implementace byly spuštěny i vedlejší projekty vyvolané implementací PLM, jako například totální náhrada stávajícího TPV systému a jeho převedení do EasyPLM, dále digitalizace papírového archívu a zavedení těchto elektronických dokumentů do PLM.

„Zavedením EasyPLM jsme získali silný nástroj pro práci s dokumentací,“ říká pan Kvapil. „Tím ale implementace nekončí. Objevili jsme netušené možnosti využití EasyPLM, a proto připravujeme další rozšiřování systému. Po ukončení první fáze zavádění PLM se produktivita práce zvýšila o 15 procent, snížila se chybovost, konstrukce a výroba se zkrátila až o dva měsíce.“

it forum 2

„Smart factory“ začíná vývojem

„Kterak jsme nasazovali řešení,“ začal svoji prezentaci pan Lopour z THT Polička, renomovaného výrobce silně kustomizované výroby požárních aut, příslušenství a čerpadel. THT Polička vyvíjí a vyrábí také armatury a příslušenství pro prostředky sloužící pro likvidaci chemických havárií a přírodních katastrof. Předmětem projektu byl přechod ze starších technologií na aktuální verze řešení Autodesku pro 3D modelování, CNC obrábění a simulace, zejména na Autodesk Nastran In-CAD, který představuje univerzální nástroj analýzy metodou konečných prvků a nabízí řadu simulací. Na míru vyvinutý EasyLink vyřešil firmě problém s obousměrným přenosem informací mezi ERP a CAD pracovišti.

it forum 3

Druhý konferenční den probíhaly otevřené moderované workshopy, kde si uživatelé vyměnili spoustu praktických tipů a rad z používání informačních systémů, získali detailnější informace o novinkách od konzultantů TD-IS.

Investice to moderních technologií se vyplácejí, jsou-li pořizovány s rozumem. Na tom se jednoznačně shodli účastníci i organizátoři IT Fora.


Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit