Amper 2019
Fresh-IT
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Nový škálovatelný skupinový cluster SGI

Pondělí, 10 Srpen 2009 10:54

Tags: Hardware

SGI CloudRack X2Společnost SGI oznámila dostupnost produktové řady CloudRack X2, nové generace škálovatelných skupinových clusterů pro oblast HPC, grafiky a internetových aplikací. Nejnovější přírůstek do rodiny produktů CloudRack - CloudRack X2 přináší vysokou hustotu a 99% účinnost v rozdělení výkonu díky Power XE v malém, pětistopém balení. Díky tomu se nabízí široká škála nových možností rozmístění, včetně umístění do různých pracovních skupin, laboratoří i tradičních HPC prostředí ať už jako samostatně stojící jednotka s připevněnými kolečky pro použití v laboratořích nebo lze provést standardní instalaci do 19palcového racku, což je výhodné zejména pro heterogenní výpočetní prostředí.
Tento nový systém podporuje vysoce výkonné procesory a vysokorychlostní připojení (například 40 GB/s InfiniBand). Typické HPC instalace, na kterých běží například výpočty stavební mechaniky, dynamiky kapalin, elektromagnetiky, seismické zpracování, aplikace pro rendering a vizualizace, atd., tak mohou okamžitě využít vysokého výkonu, hustoty i teplotních výhod, které poskytuje tray design systému CloudRack.
X2 je také vhodné řešení pro rozsáhlé rozšiřitelné instalace do již existujících prostředí. Zákazníci s tradiční architekturou racku mohou vytěžit z výhod CloudRacku také díky jeho potřebě menší plochy. Jednosocketové servery MicroSlice dosahují velmi dobrého poměru cena/výkon.
CloudRack X2 s výškou 14U má kapacitu pro 9 CloudRack trayů. Produkt nabízí kompletní optimalizaci ušitou na míru včetně komponent, které se dají měnit za provozu a nejnovějších procesorů Intel i AMD, které maximalizují flexibilitu a usnadňují integraci do jakéhokoli výpočetního prostředí.
Miniboxy systému CloudRack X2 jsou kompatibilní s celou řadou na míru šitých trayů včetně následujících dvousocketových i jednosocketových serverových konfigurací:
  • 2 dvousocketové servery na tray s procesory Intel Xeon 5500 series
  • 6 jednosocketových MicroSlice serverů na tray s procesory Intel Atom
  • 2 dvousocketové servery na tray se čtyř nebo šestijádrovými procesory AMD Opteron 2300 nebo 2400
  • 3 MicroSlice jednosocketové servery na tray se čtyřjádrovými procesory AMD Phenom X4
  • 6 jednosocketových MicroSlice serverů na tray s dvoujádrovými procesory AMD Athlon X2
Většina CloudRack trayů zahrnuje podporu až do šesti nebo osmi SATA či SAS diskových jednotek ve velikosti 2,5“ nebo 3,5“ s disky Solid State (SSD), které jsou dostupné pro aplikace vyžadující obzvláště vysokou výkonnost a spolehlivost. Výkonná grafika Nvidia či funkčnost GP/GPU je taktéž dostupná ve vybraných konfiguracích. Traye jsou dostupné s několika certifikacemi operačních systémů, včetně Microsoft Windows Server 2008 a Windows HPC Server 2008, SUSE Linux Enterprise Server 10 a 11, RedHat Enterprise Linux 4 a 5, a SGI ProPack pro Linux. Systémy CloudRack X2 s procesory Intel jsou dostupné již certifikované jako Intel Cluster Ready pro snadnou integraci a vysokou interoperabilitu.

Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit