Karat
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

Multidotyková technologie Bamboo

Pátek, 06 Listopad 2009 12:09

Tags: Hardware

wacombamboo945.jpgWacom představil tablet Bamboo druhé generace kombinující multidotykovou technologii s dotykovým perem. V souladu se stávajícími spotřebitelskými trendy a po představení dotykových zařízení, jako je iPhone od společnosti Apple, Bamboo nabízí jednoduchý a spontánní způsob používání počítače. Ovládání je zajištěno multidotykovou plochou (dotyk prstu) nebo pro větší přesnost digitálním perem. V této řadě jsou představovány čtyři výrobky – Bamboo, Bamboo Fun, Bamboo Pen a Bamboo Touch. Výrobky Bamboo jsou zaměřeny na spotřebitele, pro něž je počítač součástí digitálního životního stylu a používají jej pro komunikaci, sdílení a vytváření obsahu. Spojení technologie pera a technologie dotyku prstem v jednom zařízení představuje to nejlepší z obou světů, a používání počítače se tak stává ještě snadnější, rychlejší a zábavnější. Jednoduchým klepnutím prstu na digitální plochu zvolíte ikonu, otevřete nabídku nebo spustíte aplikaci.

Cegra - Graphisoft ARCHICAD 22

Pohybem dvou prstů se dají jednoduše otáčet obrázky nebo dokumenty, procházet digitální alba nebo prezentace, rolovat texty nebo tabulky v aplikaci Excel a přibližovat a oddalovat obrázky nebo mapy. Technologie dotykového pera umožňuje několika jednoduchými tahy perem připojit k jakémukoliv digitálnímu dokumentu kresbu, podpis nebo komentář. Proces se podobá použití tradičního pera a papíru a zajišťuje vysokou přesnost. Uživatelé mohou snadno kreslit přirozené čáry a retušovat digitální obrázky, čímž se podporuje jejich tvůrčí talent. Díky tomuto nástroji můžete využít funkce digitálního pera ve stávajících operačních systémech a tvůrčí software s podporou citlivosti na přítlak.

Uživatelé mohou jednoduše a rychle volit mezi funkcemi dotyku a pera. Dotknete-li se povrchu tabletu prstem, vstup se nastaví na dotyk. Přiblíží-li se k tabletu hrot dotykového pera, dotyk se automaticky vypne a vstup se přepne na pero. amboo Dock a Bamboo Minis jsou stále se rozšiřující řadou malých, ale užitečných aplikací, které umožňují uživatelům dělat cokoliv od digitálního kreslení a skicování až po vpisování ručně psaných poznámek do map nebo hraní zábavných malých her. ruhá generace Bamboo je ultratenká (8,5 mm), optimalizovaná pro levou i pravou ruku a její součástí je integrovaný držák pro praktické odkládání nového a lehkého digitálního pera. Dále je zařízení vybaveno čtyřmi programovatelnými klávesami.

Tablet Bamboo v elegantním černém designu spojuje v jediném zařízení dotykové pero a multidotykový vstup a je ideálním zařízením pro domácí kancelář nebo pracoviště. Může být používáno pro doplňování podpisů, poznámek, kreseb a čar do e-mailů, dopisů, tabulek, prezentací a dokumentů. Mimo to zjednodušuje navigaci v počítači a na internetu. Doporučená cena Bamboo je 2 368 Kč.
Produktové video  Bamboo v praxi

Tablet Bamboo Fun ve stříbrné barvě opět spojuje dotykové pero a multidotykový vstup. V nabídce je ve dvou velikostech – malý a středně velký. Je to univerzální zařízení, ideální pro spotřebitele, kteří chtějí rozvíjet své tvůrčí schopnosti. Uživatelé mohou snadno vytvořit přirozené a autenticky vypadající malby, skici a nákresy a retušovat, vylepšovat, spravovat a sdílet digitální fotografie. Bamboo Fun Small a Medium můžete získat za doporučenou cenu 2 630 Kč a 5 272 Kč.
Produktové video  Bamboo v praxi

Řadu doplňuje Bamboo Touch (pouze dotykový vstup) a Bamboo Pen (pouze dotykové pero), které pořídíte za 1 845 Kč a 1 583 Kč. Všechny ceny jsou uvedeny včetně DPH.

Každý výrobek této řady (vyjma Bamboo Touch) nabízí Bamboo Scribe, aplikaci pro účinné rozpoznávání rukopisu, Bamboo Explore, pokročilý vyhledávací nástroj pro Windows, a Bamboo Space, online aplikaci pro shromažďování a sdílení nápadů. Dále Bamboo Pen obsahuje ArtRage, Bamboo Fun Small nabízí ArtRage a Photoshop Elements a Bamboo Fun Medium nabízí ArtRage, Photoshop Elements a Painter Essentials.
Bamboo je možné použít se stávajícími operačními systémy Windows a Mac, včetně Windows 7, Windows XP, Windows Vista, Mac OS 10.4, 10.5 a 10.6.


Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit