POINT.X (2019-20)
Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
Aimtec - Automotive 4.0
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Intel uvádí novou řadu procesorů Core pro rok 2010

Pátek, 08 Leden 2010 14:45

Tags: Hardware | Procesory

Intel CoreSpolečnost Intel představila svoji zcela novou rodinu procesorů Intel Core pro rok 2010. Ta nabídne notebookům, stolním počítačům i integrovaným zařízením vysokou míru integrace a inteligentní výkon včetně technologie Intel Turbo Boost. Společně s novými procesory Intel Core i7, i5 a i3 Intel prezentoval také 32nm výrobní proces, který bude využíván k výrobě procesorů a k integraci HD grafiky do vybraných čipů. Společně s dalšími postupy pomáhá 32nanometrová výrobní technologie zrychlit počítač a současně snížit spotřebu elektrické energie. Intel představuje více než 25 procesorů, bezdrátových adaptérů a čipových sad. Mezi nimi jsou kromě zmíněných procesorů například čipové sady Intel 5 Series nebo adaptéry Intel Centrino Wi-Fi a WiMAX s funkcemi Intel My WiFi. Očekává se, že na základě těchto produktů sjede z výrobních linek více než 400 různých modelů notebooků a stolních PC a dalších 200 modelů integrovaných zařízení.
Intel Core i5Nové procesory Core i5 a Core i7 nabídnou technologie Intel Turbo Boost a Intel Hyper-Threading, které zajistí adaptivní výkon a inteligentnější provoz. Technologie Intel Turbo Boost dynamickou regulací zátěže automaticky a inteligentně zvyšuje výkon, aby aplikace vždy běžely tak, jak mají. Technologie Intel Hyper-Threading umožňuje inteligentní multi-tasking: každému výpočetnímu jádru dovolí zpracovávat několik vláken zároveň.
Intel 5 Series podporuje všechny nové procesory Intel Core a je prvním jednočipovým řešením od Intelu, které namísto pouhého propojení komponent poskytuje také spoustu inovací a funkcí. Řada Intel Core rovněž disponuje technikami pro snížení spotřeby elektrické energie. Jde například o „HUGI“ („hurry up and get idle“), která procesorům umožňuje rychlé dokončení úloh a prodlužuje životnost baterie.
Nová řada Intel Core zahrnuje procesory pro běžné počítače, do kterých je integrováno grafické jádro. Další funkcí pro uživatele notebooků je Intel Switchable Graphics umožňující přepínání mezi integrovanou a externí grafikou podle náročnosti provozovaných úloh, a to bez nutnosti rebootování systému. V prvním čtvrtletí letošního roku Intel nabídne řadu procesorů Intel Core pro rok 2010 také ve verzi s technologií Intel vPro.

Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit