Control
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

Premiéra seriálu Let’s Go Design

Pondělí, 03 Květen 2010 09:06

Tags: SolidWorks

letsgodesign1018.jpgTvůrci nového interaktivního seriálu na webu zvou inženýry z celého světa, aby hlasovali, tweetovali a blogovali o nápadech, které se následně mohou zhmotnit jako cokoli od záchranářského vozidla až po židli snů pro skalní příznivce online her. Seriál Let’s Go Design, sponzorovaný společností Dassault Systèmes SolidWorks Corp. (DS SolidWorks), je otevřen celé inženýrské komunitě. Interaktivní webový pořad, moderovaný zaměstnanci DS SolidWorks a protřelým konstruktérem Jeremy Luchinim, žádá diváky, aby hlasovali o nápadu na projekt a potom přispívali vlastními doporučeními a návrhy. Tímto způsobem se společně dopracují až k finálnímu návrhu výrobku. Diváci mohou s Luchinim komunikovat prostřednictvím sociálních médií, zatímco on koordinuje jejich úsilí, vytváří produkt a zachycuje dosažený pokrok na blogu. Divácký „tým“ bude na cestě k prototypu řešit skutečné problémy související s vývojem zvoleného výrobku, jako jsou rozpočet, harmonogramy či testování.
Cegra - Graphisoft ARCHICAD 22
„Chceme dát dohromady největší návrhářský tým světa, požádat jeho členy o nápad a potom jim dát volný prostor, aby jej rozvinuli,” řekl Luchini. „Celosvětová komunita návrhářů představuje obrovskou zásobárnu dovedností a zkušeností. Let’s Go Design je přehlídkou této tvůrčí energie – a také příležitostí pro každého z nás udělat něco zábavného a zároveň spolupracovat s dalšími talentovanými produktovými návrháři.”
Na domovské stránce projektu Let’s Go Design se zobrazují tweety i komentáře diváků k blogu, nebudou chybět ani videa zachycující Luchiniho, jak z nápadů diváků vytváří finální produkt. Luchini, sám nadšenec do vozidel vyrobených na zakázku, který ve svém volném čase staví sportovní auta a choppery, bude seriál moderovat z nového návrhového studia v ústředí DS SolidWorks v Concordu (Massachusetts, USA). Diváci nejprve každý projekt odstartují hlasováním na webu seriálu o tom, co se má navrhovat. Publikum se bude celého projektu přímo účastnit – přispíváním nápady, názory i reakcemi prostřednictvím blogu a reakcemi na Luchiniho kanál na Twitteru. DS SolidWorks chce letos sponzorovat až čtyři části seriálu Let’s Go Design.
„Návrháři a inženýři po celém světě navrhují zajímavé výrobky, ale obvykle v izolaci. Vzhledem k tomu, že síla SolidWorksu je do značné míry v nadšení komunity, chtěli jsme jim dát šanci podílet se na něčem velkém, co by mohli společně dovést k dokonalosti,” řekla Christine Washburn, viceprezidentka marketingu společnosti DS SolidWorks. „Mohou porovnat své znalosti i zkušenosti a zároveň vytvořit něco zábavného. Přitom se mohou dopracovat třeba i k návrhu dalšího velkého vynálezu.”

Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit