Sociální služby Praha 9
E LINKX
Google překladač: English Deutsch
GFI

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Balicí stroj a životní prostředí

Čtvrtek, 27 Květen 2010 13:26

Tags: 3D CAD | Praxe | SolidWorks

ramac1021.jpgNový maloobjemový balicí stroj má sám o sobě inovativní konstrukci, ovšem společnost Ramac šla při jeho zdokonalování ještě o krok dále – s pomocí softwaru SolidWorks vyrobila jeho ekologicky šetrnou verzi. Zakladatelé společnosti Ramac, Søren Andersen a Jimmy Rose, analyzovali návrh balicího stroje díl po dílu v aplikaci SolidWorks SustainabilityXpress, aby našli takové materiály a výrobní metody, které by omezily dopad stroje na životní prostředí po celou dobu jeho životnosti. SolidWorks SustainabilityXpress je nedílnou součástí sady CAD řešení SolidWorks 2010, kterou Ramac využívá jako svou návrhářskou platformou.
Tento software pomohl Andersenovi a Roseovi zvážit všechny ekologické faktory, jež vstupují do hry při výrobě poloautomatického stroje RAMAC 525 Workstation pro tvarování a svařování bublinkových balení spotřebních a lékařských výrobků v malých a středních sériích. Intuitivní kontrolní panel aplikace SolidWorks SustainabilityXpress zobrazuje podrobnosti o očekávané uhlíkové stopě, dopadu na ovzduší a vodu i energetické náročnosti navrhovaného výrobku. Shrnuje pravděpodobný ekologický dopad celého navrženého výrobku po dobu jeho životnosti.
Kromě změn materiálu a výrobního postupu přiměla aplikace SolidWorks SustainabilityXpress společnost Ramac k nahrazení pneumatického válce elektrickým, který má nižší spotřebu energie. Software zdokumentoval všechny environmentální zisky, jichž společnost Ramac dosáhla výběrem alternativních materiálů a výrobních metod. Jak dodal Andersen, jde o důležitý argument pro přesvědčení zákazníků, kteří chtějí nakupovat ekologicky šetrnější zařízení.
Povzbuzena svým úspěchem při tvorbě stroje šetrnějšího k životnímu prostředí plánuje společnost Ramac analyzovat všechny budoucí verze tohoto balicího stroje v aplikaci SolidWorks SustainabilityXpress – a to již od samotného zahájení návrhového procesu.
Spojení jako udržitelný rozvoj nebo uhlíková stopa s oblibou používají společnosti a média po celém světě. Jsou to hezká slova, která poukazují na rostoucí zájem o naši planetu, ale až doteď bylo velmi těžké dokumentovat tuto starost i v rámci každodenních činností.

Mohlo by vás zajímat: