Amper 2019
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

SolidWorks má zásluhu na síle kosmonautů

Úterý, 07 Září 2010 14:40

Tags: SolidWorks | Uživatelé

mares1036.jpgKosmonauti po delším čase v nulové gravitaci slábnou, i když jsou jinak zdraví. Španělská společnost pomocí softwaru SolidWorks vyvinula důmyslný systém testování sil ve vesmíru, v boji proti svalové atrofii. Systém vyvinutý společností NTE-senere pro Evropskou kosmickou agenturu (ESA) se jmenuje MARES - výzkum a cvičení proti svalové atrofii. MARES sestává z nastavitelné židle se systémem podložek, pák, elektroniky, softwaru a motoru, které testují a cvičí slabost tuctů svalů. Byl spuštěn loni v dubnu v Discovery NASA Space Shuttlu a brzy bude instalován v Evropském modulu Columbus na Mezinárodní vesmírné stanici.

„SolidWorks byl naší velkou změnou v porovnání s našimi předchozími CAD softwary,” řekl strojní inženýr Albert Catalan z NTE-senere. „To nám pomohlo rychle vytvářet koncepty a prozkoumávat jejich v živé 3D podobě s NASA, vytvořit velmi sofistikovaný design, simulovat síly skutečného světa v systému MARES.”

Konstrukce byly těžké. MARES potřeboval omezit pohyb testovaných svalů kosmonautů, zajistit jejich bezpečnost, nastavit odpory sil a udržet váhu kosmonautů v rámci vymezených hodnot. Systém také potřeboval být modulární, aby jej kosmonauti mohli smontovat, rozmontovat, uložit a pracovat s ním.

NTE-senere používá SolidWorks k dosažení několika cílů:

  • Hladké zajištění výměny dat mezi raketoplánem a uživateli SolidWorks v NAS
  • Sbalení velkého počtu komponent do omezeného prostoru raketoplánu
  • Snižuje riziko selhání a analyzuje poškození vlivu fyzické síly v systému MARES (pomocí softwaru SolidWorks Simulation)
  • Lehké vložení některých součástí z jiných strojírenských firem
  • Sdílení dat s dodavateli v jejich upřednostňované formě, ať už v SolidWorks, STEP souboru nebo ve výkresech.

„SolidWorks nám pomohl rychle a cenově efektivně vyvíjet důležité systémy, které by mohly výrazně zlepšit kvalitu průzkumu vesmíru a zdraví našich kosmonautů,” řekl Manuel Canchado Morales, vedoucí strojírenského oddělení společnosti NTE-senere. „Co se učíme ve vesmíru, by mohlo být užitečné na zemi, jak pro kosmonauty tak i pro běžné rehabilitace nemocných. Výzkumy by mohly v konečném důsledku pomoci pacientům s ochrnutím, s traumaty nebo dlouhodobě imobilním.”

Мы двинулись ощупью, как "Технология возделывания клевера в условиях Калининградской области"слепые, крепко взявшись за руки, долго пробуя "Технология возделывания козлятника"ногой пол, прежде чем сделать очередной "Технология возделывания кормовой моркови в условиях Калужской области"шаг.

Можно ждать часами, пока прилетят эти "Технология возделывания кукурузы на зерно (200 т/га)"так называемые спасатели!

Когда по прошествии пяти минут собаки не "Технология возделывания лука"проявили никакого беспо-койства, эксперты стали "Технология возделывания льна-долгунца в условиях агростанции ГАГУ"боязливо вылезать из укрытия и стаскивать с себя защитные костюмы.

Она направлялась "Технология возделывания моркови"к прудику, где Джеф несколько раньше "Технология возделывания пивоваренного ячменя"смотрел на водомерок.

Очень "Технология возделывания озимой ржи в хозяйстве"трудно с ним расстаться, сказала она.

До сих пор "Технология возделывания полевых культур в звене парозернотравянопропашного севооборота Кудымкарского района"я считал этот эпизод самым страшным из всего, что мне довелось пережить.


Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit