POINT.X (2019-20)
Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
SAP NOW 2019
Sefira

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

10. ročník soutěže AV Engineering Awards zná své vítěze

Pondělí, 27 Červen 2011 15:32

Tags: AV Awards | AV Engineering | Soutěž | Uživatelé

AV Engineering Awards 2011 1. místo -1126Sedmičlenná Akademie se sešla 2. června 2011 v Seminárním hotelu Akademie Naháč Chocerady, aby vyhodnotila nejlepší projekty a vybrala vítěze 10. ročníku uživatelské soutěže AV Engineering Awards. Tato soutěž je již tradičním kláním uživatelů konstrukčního systému Creo (dříve Pro/ENGINEER), PLM systému Windchill, technického kalkulátoru Mathcad a systému pro tvorbu technických publikací Arbortext. Je zaměřena na vyhodnocení nejinovativnějších projektů v českém strojírenství, vyzdvihuje kreativitu, schopnosti a nápady českých konstruktérů a techniků.


Soutěž má dále za cíl přiblížit širší odborné veřejnosti soubor nejlepších vývojových projektů, které byly realizovány v uplynulém období, a to včetně obchodních a ekonomických přínosů, které měly pro konkrétní výrobní podniky. Již čtvrtým rokem přihlášené projekty vyhodnocuje Akademie – sbor významných osobností českého strojírenství, technického školství a odborných periodik.
V nezávislé Akademii letošního ročníku soutěže přijali pozvání: Ing. Zdeněk Zavadil, místopředseda představenstva a technický ředitel, ČKD Blansko Engineering, Blansko, Ing. Tomáš Winkler, jednatel a vedoucí technického úseku, T M T Chrudim, prof. RNDr. Michal Kotoul, DrSc., prorektor pro tvůrčí rozvoj, Vysoké učení technické v Brně, Ing. Oldřich Jízdný, vedoucí technického úseku, BMT Medical Technology, Brno, Ing. Josef Hnojil, PhD., redaktor CAXMIX, Ing. Karel Heinige, šéfredaktor IT CAD a Ing. Petr Čevela, obchodní ředitel AV Engineering.
Do letošního, jubilejního 10. ročníku AV Engineering Awards 2011 se přihlásilo 43 projektů. Pravidla soutěže rozdělovala projekty do školní a komerční kategorie, přičemž školních projektů se přihlásilo celkem 12. Akademie rozhodovala o 1. až 3. místu v kategorii komerčních projektů a o celkovém vítězi v kategorii AV Akademia Awards. Akademie při posuzování jednotlivých projektů brala v úvahu míru inovace, technické výjimečnosti, dále efekty pro výrobní podnik, společenský význam a uplatnění a v neposlední řadě celkovou úroveň informací poskytnutých soutěžícími.

Konečné výsledky soutěže AV Engineering Awards 2011 jsou:
1. místo – projekt Částečná náhrada pánve pro onkologicky nemocné pacienty s využitím CT dat konkrétního pacienta, společnost Beznoska
2. místo – projekt Výzkum a vývoj modulární struktury servisních zásahových robotů a záchranářské techniky, společnost ROBOTSYSTEM
3. místo – projekt Návrh a detailní konstrukce multifunkčního obráběcího centra Turnmill 2000, společnost TAJMAC – ZPS
AVaw1-3misto1126

AV ACADEMIA AWARD (pro studenty a pedagogy) - Projekt: Motor V8, Vysoké učení technické v Brně, Ústav automobilního a dopravního inženýrství
Akademie se rozhodla udělit speciální Zvláštní cenu Akademie projektu Forma pro vstřikování plastů - designový prvek, který přihlásila  VOŠ a SPŠ Jičín. Při tom akademie ocenila především pro jeho komplexnost, která přesahuje rozsah výuky VOŠ. Dále se Akademie rozhodla formou dopisu, adresovaného vedení VOŠ a SPŠ v Jičíně, ocenit dlouhodobou angažovanost při zajišťování výuky moderních návrhových technologií PTC.AV Academia Award a Zvláštní cena Akademie -1126

Cena čtenářů AV Engineering Awards -1126Výčet nejlepších projektů za rok 2011 je doplněn o projekt, který získá nejvíce hlasů od čtenářů internetového portálu aveng.cz. Cenu čtenářů v letošním ročníku AV ENGINEERING AWARDS získává projekt Instalace teplovodního výměníku na záslepku od společnosti HAAS+SOHN Rukov. Čtenáři tomuto projektu udělili celkem 1417 hlasů.
Slavnostní vyhlášení vítězů a udělení cen 10. ročníku AV ENGINEERING AWARDS proběhlo v rámci  21. vzdělávací konference SUPro2011 dne 22. 6. 2011 v hotelu Horizont v Peci pod Sněžkou.
Společnost AV Engineering, organizátor soutěže, děkuje všem účastníkům za přihlášené projekty a hodnotitelské Akademii za jejich posouzení.


Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit