Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
3Dexpo
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Třetí projekt webového seriálu SolidWorks „Let’s Go Design“

Pondělí, 18 Červenec 2011 07:00

Tags: Project 3 | SolidWorks

Lets-Go-Design_Project-3 -1129Společnost Dassault Systèmes SolidWorks Corp. nedávno spustila nejnovější projekt interaktivního webového seriálu Let’s Go Design. V průběhu několika měsíců tým „Let’s Go Design“ od základu navrhne prototyp dětského vozítka „Hot Rod Baby Buggy“. Projekt „Let’s Go Design“ byl založen s cílem podpořit inovativní navrhování při souběžném rozvíjení komunitní spolupráce mezi různými skupinami diváků, včetně návrhářů a zákazníků.

Projektový tým návrhářů vytvoří vylepšený dětský kočárek ve skutečném stylu „MacGyver“ – budou v něm vyváženy požadavky na bezpečnost dítěte i různé úrovně technických vylepšení, určených pro potěšení jak matek, tak otců. Celý proces, od počáteční myšlenky až po fyzické sestavení, bude zdokumentován pro diváky, jejichž připomínky a nápady jsou povzbuzením v každé fázi celého procesu. Předchozí projekty vyvíjené v rámci seriálu „Let’s Go Design“ se věnovaly dokonalému CAD křeslu a univerzální sportovní cvičné kleci.

„Žijeme v době velké poptávky po inovacích výrobků a softwarového navrhování,“ říká Jeremy Luchini, manažer pro certifikace společnosti SolidWorks a vedoucí týmu Let’s Go Design. „V našem seriálu se náš tým pokouší vytvořit prostor pro inovace, kreativitu a spolupráci během navrhování, který by do děje zapojil také diváky všech zaměření a jakéhokoli věku. Pokoušíme se inspirovat příští generaci i současné zkušené návrháře, aby posunuli dnešní hranice navrhování zase o kousek dál.“

Jak je vidět na sledovanosti webových stránek i kanálů v sociálních médiích, seriál si již našel značný počet příznivců v rámci komunity návrhářů.

„Projekt Let’s Go Design je z pohledu návrhářské komunity velmi rozmanitý a podmanivý,“ říká Rob Wolkers, nezávislý průmyslový návrhář. „Nicméně premisou Projektu 3 je stát se branou, kterou se do kompletního procesu navrhování výrobku nepostradatelného pro všechny rodiče zapojí široká veřejnost – a bude netrpělivě očekávat finální prototyp dětského kočárku, Hot Rod Baby Buggy’. Jsou to právě projekty, jako je tento, které lidem přibližují svět navrhování, upoutají pozornost spotřebitelů a pomáhají při vytváření nápadů se zpětnou vazbou přímo od zamýšleného uživatele.“

První tři epizody Projektu 3 již můžete shlédnout on-line na této adrese. Diváci se do projektu mohou zapojit formou komentářů na webové stránce, s pomocí Twitteru nebo Facebooku. Kromě toho mohou po skončení každé epizody hlasovat o jedné z klíčových komponent kočárku. Vítězná konstrukční varianta bude poté vyhlášena a zahrnuta do celkového návrhu – a v následující epizodě jí bude věnována maximální pozornost.

Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit