CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

WD zeštíhluje 1TB disky pro běžné notebooky

Čtvrtek, 21 Červenec 2011 10:51

Tags: Hardware | Pevné disky | Western Digital

WD Scorpio Blue 1TB -1129Pokud jste doposud na notebooku bojovali s nedostatkem diskového prostoru, potěší vás tato zpráva. Společnost Western Digital oznámila sériové dodávky pevného disku pro mobilní aplikace WD Scorpio Blue formátu 2,5 palců s tloušťkou 9,5 mm a kapacitou 1 TB. Nový disk WD Scorpio Blue 1 TB je navržen pro běžné notebooky a využívá diskové plotny s hustotou 500 GB. Nyní je k dostání v nejvyšší kapacitě dosažené u 2,5palcových disků ve standardním rozměru 9,5 mm a dvou plotnách.


Disky WD Scorpio Blue pro mobilní aplikace jsou navrženy tak, aby byly odolné a zajišťovaly spolehlivost. Obsahují technologie pro ochranu, které aktivně střeží cenná data. Disky WD Scorpio Blue 1 TB dosahují jedinečných hodnot při spotřebě a výkonu, což disky předurčuje jako ideální řešení pro notebooky a další přenosná zařízení, které vyžadují prodlouženou výdrž baterií a chladný, zcela tichý provoz.
„Tím, že jsme uvedli notebookový disk 1 TB WD Scorpio Blue v rozměru 9,5 mm, je společnost WD schopna nabídnout nejvyšší dostupnou ukládací kapacitu pro přenosné aplikace,“ říká Matt Rutledge, vice president a generální manažer divize Client Storage WD. „Uživatelé mobilních aplikací již nemusí volit mezi nejvyšší kapacitou či váhou a tloušťkou disku. WD má připravenu volbu pro ukládání dat, která bez kompromisů při výkonu a spolehlivosti nabízí ideální řešení pro mobilní aplikace všch druhů, jako jsou  notebooky PC a Mac, externí pevné disky a digitální multimedílní přehrávače.“

Technické parametry
Nízká spotřeba energie – Pokročilé řízení spotřeby počítá optimální rychlost vyhledávání, a snižuje tak významně spotřebu energie,
Tichý chod – „Mlčeti zlato“ platí i u disků pro notebooky. Jedinečná technologie společnosti WD WhisperDrive umožňuje dosahovat jednoho z nejtišších chodů u 2,5palcových pevných disků na trhu.
Spolehlivost – Technologie WD’s SecurePark zaparkuje čtecí hlavy disku během startu, ukončení činnosti a během nečinnosti mimo plochu ploten disku. To zajišťuje, že se záznamové hlavy nikdy nedotknou povrchu plotny, což vede k prodloužené spolehlivosti při menším opotřebení záznamových hlav a dále k vyšší odolnosti na otřesy při nečinnosti disku.
Odolnost k nárazům – Technologie společnosti WD ShockGuard nyní dosahuje nejlepších hodnot odolnosti na trhu a to 400G, chrání tak mechaniku a povrch ploten před nárazy.
Advanced Format Technology (AF) -  Technologie pokročilého formátování – Technologie prosazovaná společností WD a přijatá dalšími výrobci pevných disků, aby zvýšili efektivitu formátování média a tím umožnili větší kapacity pevných disků.Nové disky s technologií AF jsou optimalizované pro operační systémy Windows 7, Windows Vista a Mac OS X Tiger, Leopard, Snow Leopard (pouze modely PVT).
Testováno na kompatibilitu -  Společnost WD provádí ve svých laboratořích FIT Lab  a Mobile Compatibility Lab testy na stovkách systémů a mnoha platformách, aby svým zákazníkům dala důvěru v to, že její pevné disky budou fungovat i v jejich systémech   

Cena a dostupnost
Pevný disk WD Scorpio Blue 1 TB (model WD10JPVT) je nyní k dostání prostřednictvím vybraných prodejců a distributorů, je na něj poskytována tříletá omezená záruka. Doporučená koncová cena je 119 EUR. Více informací zde.
wdfScorpioBlue1129-

Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit