Amper 2019
Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
3Dexpo
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

DS SolidWorks oznámila vítěze soutěže Green Design

Středa, 31 Srpen 2011 15:14

Tags: Green Design | SolidWorks | Soutěž

Green Design Contest -1135Po několika měsících soutěžení návrhářů z celého světa v myšlení o udržitelnosti mimo zajeté koleje, Dassault Systèmes (DS) SolidWorks Corp. oficiálně oznámila vůbec první vítěze Velké ceny a další odměněné v soutěži Zelený design (Green Design Contest). Soutěž, která odstartovala na počest Dne Země 22. dubna, požadovala, aby soutěžící použili 3D CAD software SolidWorks k návrhu židle pro letištní terminál. Soutěžící vyvíjeli pro novou fiktivní zelenou leteckou společnost židli, která by měla být hromadně vyráběna pro použití v terminálu letiště.

 

Mezi podmínkami byly testy návrhů v SolidWorks SustainabilityXpress, softwaru pro hodnocení dopadů na životní prostředí, zahrnutého v licenci na CAD program SolidWorks. Soutěžící byli požádáni, aby pomocí SolidWorks SustainabilityXpressu změřili uhlíkovou stopu návrhu, dopady na vzduch a vodu a spotřebu energie během životního cyklu výrobku. Kromě testů udržitelnosti musel být každý návrh analyzován v SolidWorks SimulationXpress, nástroji pro analýzu zabudovaném do SolidWorks, a tak se ujistit, že návrh židle může odolat námaze každodenního používání.

„Tato soutěž opravdu představila několik velmi tvořivých a talentovaných návrhářů, kteří projevili velké pochopení možností různých tvarů a materiálů,“ komentoval Asheen Phansey, produktový manažer pro udržitelnost ve společnosti DS SolidWorks. „Jak jsme díky předloženým návrhům poznali, komunita SolidWorks ví, že první krok směrem k zelenějším produktům je základem pochopení a porozumění pro efektivní design.“

Vítěz komerční velké ceny Russell Donovan, Auckland, Nový Zéland, bude cestovat do deštného pralesa Chaa Creek, ekologické oblasti v Belize, jako uznání za jeho návrh židle „Lupen“. Další úspěšní návrháři v komerční kategorii vyhrávají iPad:

  • Michael Kali, USA
  • Xiang, MA, USA
  • Ronald Majewski, USA
  • Graham Nolan, Velká Británie
  • Dallas Winspear, Austrálie

V kategorii Vzdělávání dostali Velkou cenu dva vítězové: Gerard Libby z Worcesterského polytechnického institutu se svou židlí „Profil křídla“ a Elias Chávez z kalifornské Fontany se svým bambusovým křeslem připomínajícím bydlení v přírodě, budou za své návrhy pozváni na SolidWorks World. Další finalisté kategorie Vzdělávání rovněž obdrží iPady:

  • Karan Ambwani, bity, Pilani - Dubaj (Spojené arabské emiráty)
  • KS Gopala Krishnan, Vellore Institute of Technology (Indie)
  • Ian Jutras, Worcester Polytechnic Institute (USA)
  • Vigneshkumar Kannan, Soňa College of Technology (Indie)
  • Rahul Surendran, Soňa College of Technology (Indie)

Grémium odborníků z výroby a na software SolidWorks každý návrh a soutěžní projekt rozdělilo v souladu s hodnotícími kritérii podle trvalé udržitelnosti, „zelené“ estetiky, kreativity a vyrobitelnosti. Porota byla ve složení Al Dean, šéfredaktor časopisů Develop3D a Develop3D Sustainability, Josh Mings, redaktor populárního blogu SolidSmack , Solomond Diamond, odborný asistent Thayerovy strojní  školy na Dartmouth College a Mark Buckley, viceprezident pro záležitosti životního prostředí v  Staples Inc. K zaměstnancům DS SolidWorks, kteří pomáhali při posuzování, patřili Stephen Endersby, produktový manažer pro simulace, Asheen Phansey, produktový manažer pro udržitelnost a Rick Chin, ředitel produktových inovací.
„Trvale udržitelný design je velmi komplexní téma a je těžké pochopit a snížit dopady na životní prostředí, které nemůžeme sledovat každý den,“ řekl Phansey. „Sponzorovali jsme Green Design Contest pro vytvoření většího povědomí o tom, jak SolidWorks Sustainability může uživatelům umožnit začlenění životního cyklu produktů do jejich návrhů a hmatatelně snížit dopady na životní prostředí.“
Chcete-li vidět vítězné návrhy, nebo se dozvědět více o Green Design Contest výhrách, navštivte tento odkaz.


Mohlo by vás zajímat:
 

Komentáře  

 
# Sedět bych na tom nechtělGuest 2011-09-05 08:12
Oceněné návrhy jsou možná "zelené", ale sedět bych na nich při čekání na letadlo nechtěl. Vypadají značně nepohodlně. Ale třeba fiktivní zelená letecká společnost bude létat na čas a zároveň nebude vyžadovat od cestujících být na letišti 2 hodiny před odletem. :-P
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit