SolidWorks 2021
Helios
Helios
Google překladač: English Deutsch
Siemens - APS Opcenter
ZWsoft
GFI Unlimited

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Do startu letošní Autodesk University zbývá pár hodin

Úterý, 27 Listopad 2012 11:01

Tags: Autodek University 2012 | Autodesk | Konference | Uživatelé

PB258093_crwV Las Vegas se odpočítávají poslední minuty, které dělí všechny účastníky od zahájení největší letošní konference Autodesk University (AU), která počítá s 9000 účastníků. Díky časovému posunu zahájí svůj hlavní projev šéf Autodesku Carl Bass v 17 hodin středoevropského času, v 8 hodin místního nevadského času. První z těchto letošních konferencí proběhla v japonském Tokiu 18. července s 1700 účastníky, další byla 3.-4. října v Moskvě (2800 účastníků), pak v brazilském Sao Paulu 9. října (1500), 13. listopadu byla AU v německém Darmstadu (1000) a od 27. do 29. listopadu je na pořadu lasvegaská akce.

Celou šňůru pak zakončí AU v čínské Šanghaji, kde se očekává 1500 účastníků.
Celkem se tedy na akcích Autodesk University setká kolem 17 500 lidí, což je číslo odpovídající velikosti a významu firmy Autodesk. V Las Vegas čeká na účastníky příjemné počasí s denními teplotami kolem 21 stupňů. Pravda, v noci je poněkud chladněji, ale teploty zatím neklesají pod celkem příjemných 8 stupňů. Samozřejmě Celsia, v obskurních Fahrenheitech, stále tvrdošíjně Američany používaných, by to bylo trochu jinak. Registrace účastníků a první večerní akce byla již v neděli 25. listopadu, v pondělí se rozeběhly různé certifikace a také novináři začali svoji činnost prvním pracovním odpolednem. Letošní AU v Las Vegas hostí hotel a kongresové centrum Mandalay Bay. 
Prvním známým člověkem, kterého potkávám, je Ralph Grabowski, známý žurnalista zabývající se dlouhá léta počítačem podporovaným navrhováním, autor mnoha knih a neúnavný aktivní účastník mnoha akcí zaměřených na CAD. Jeho opravdu živý blog, který stíhá psát a doplňovat fotografiemi během přednášek, je k dosažení zde .
RalphGrabowski1248
Ostatně na Autodesk Press Day, který začíná ve dvě odpoledne, sedí přímo přede mnou. APD, abych pokračoval ve zkratkách, začíná videem, bezpochyby alespoň částečně vyrobeným v některém z Autodesk produktů. Pak se ujímá slova Greg Eden, který z letošní statistiky vytahuje čísla o účasti více jak 8000 uživatelů a 85 médií z 13 zemí. Doufám, že má správnou korelaci, aby nedopadl jako naši prezidentští kandidáti.
Prvním, kdo má prezentaci, je Andrew Anagnost, viceprezident pro průmyslové strategie a marketing. Začíná probírat úspěchy cloud aplikací, hlavně PLM 360 a ukazuje, že tuto aplikaci začínají používat i firmy, které jsou jinak známé používáním konkurenčního návrhového softwaru.
AndrewAnagnost1248_crw
První novinkou, která se objevuje na AU je software FormIt pro iPady, pomocí kterého si architekti mohou do fotografických podkladů umisťovat hrubé návrhy svých staveb, aby viděli, jak zapadnou do okolní zástavby. Andrew Anagnost se také zmiňuje o projektu Mercury, což je aplikace pro návrh infrastruktury běžící v cloudu pro velké projekty. Zobrazuje plány opět na iPadech.
Další řečník, Jon Pittman, je viceprezidentem pro podnikové strategie. Upozorňuje především na Inovační fórum o budoucnosti designu, což je náplní přednášek úterního odpoledne, účast pro novináře dobrovolně povinná. A také upozorňuje na úterní večerní předávání cen Design Awards.
JonPittman1248w
Ředitelkou pro marketing a rozvoj podnikání ve spotřebitelské sféře je Mary Hope McQuiston, schválně ji píšu bez přechýlení, aby se případně někdy v tomto textu poznala. A zase jsme u trendů – uživatelské přizpůsobení IT, kreativita a personalizace designu, návrat k řemeslu. Připomíná podíl Autodesku na mnoha projektech – stavbě mrakodrapů, designu automobilů, Avataru, designu interiérů atd. Autodesk k tomu má nástroje pro každého, v současnosti jich je více jak 95 miliónů. Vyzdvihuje nástroje jako AutoCAD WS 1.5, SketchBook Pro (na slajdu má zmínku o tom, že designer firmy Nike, Tinker Hatfield, navrhl Rogeru Federerovi přímo po zápase na French Open botu přímo na míru na iPadu za 30 minut. A Roger nevěřil svým očím). Mary H. McQuiston také zmiňuje úspěch aplikace 123D Catch ve spojení s 3D tiskem, konkrétně u na míru vytištěných „špuntových“ sluchátek, a Homestyler – aplikaci určené pro návrhy interiérů. Každý profesionál je také spotřebitel.
M_H_McQuiston1248w
Další šarmantní dámou, která se postavila čelem k novinářům, byla Lynelle Cameron, ředitelka pro udržitelnost a filantropii. Filantropie je česky lidumilnost a tak s udržitelností koresponduje. Říká, že v roce 2050 nás bude na světě 9 miliard a že budeme na samé hranici toho, co planeta Země snese. Mě v té době bude 94 a trochu mi z toho mrazí v zádech. Každopádně projekty, které snižují potřebu čerpání ne nevyčerpatelných surovin a energetických zdrojů, Autodesk má.
LynelleCameron1248w
Pracovní odpoledne tisku zakončila přednáška Marka Hawkinse, viceprezident a finanční ředitel Autodesku. Na rozdíl od svých předchůdců měl pouze šest slajdů, nicméně hovořil stejně dlouho jako jeho předchůdci. Zopakoval některá čísla, jako že Autodesk má 12 miliónu profesionálních uživatelů, s jeho softwarem se seznamuje 50miliónů studentů a přístup k němu má 95 miliónů spotřebitelů. Připojuje další čísla o počtech uživatelů služby Autodesk 360 pro simulace, staženého počtu aplikace AuCAD WS, čísle uživatelů PLM atd.
MarkHawkins1248w
Je čas dopsat tento článek a jít si na chvilku lehnout, než začne úterní maraton. Jsou 2 hodiny 15 minut lasvegaského času.

Mohlo by vás zajímat: