E LINKX
Google překladač: English Deutsch
SOLIDWORKS
Siemens

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Semifinále soutěže Formule 1 ve školách poprvé v Praze

Čtvrtek, 18 Duben 2013 14:52

Tags: 3E Praha Engineering | F1 na školách | Soutěž | Vzdělávání

F1 na skolach-1316Již tento víkend (20.–21. 4. 2013) odstartuje na Smíchovské střední průmyslové škole v Praze semifinále celosvětové vzdělávací soutěže Formule 1 ve školách, jejímž technickým partnerem je společnost 3E Praha Engineering. Prezentační boxy budou umístěny ve dvou tělocvičnách, ústní prezentace v moderně vybavených učebnách, pro soutěžící i fanoušky budou k připraveny dvě závodní dráhy a jako bonus bude otevřen studentský klub – místo zábavy a relaxace. Herní konzole, počítače, televize, DVD rekordér, sedací vaky Fatboy, to vše budou mít soutěžící po celý víkend k dispozici.

Stejně jako v minulém roce bude probíhat pouze jedno semifinálové kolo, které bude třídenní. V pátek závody odstartují přípravou prezentačních boxů a ústními prezentacemi. V sobotu budou pokračovat ústní prezentace a prezentace v boxu. V neděli odpoledne pak odstartují závody na dráze.

Soutěžní disciplíny

  • Specifikace modelu formule 1 – Komisaři kontrolují dodržení technických pravidel modelu formule 1.
  • Ústní prezentace – Tým předstupuje před porotu s připravenou ústní prezentací v délce 5 minut. S sebou má konstrukční dokumentaci, model formule 1, notebook s doprovodnou prezentací (v učebně je data projektor a plátno, notebook bude připojen a prezentace promítána na plátně).
  • Prezentace v boxech – Každý tým bude mít připraven prezentační box, který si musí vyzdobit tak, aby podpořil svou týmovou identitu. Na přípravu boxu má tým 2 hodiny před startem závodního dne. Část týmů si boxy připraví již v pátek, druhá část v sobotu před oficiálním zahájením.
  • Závody – Závody probíhají na oficiální soutěžní dráze. Na regulérnost závodů dohlíží traťoví komisaři, kteří také dodávají přesně zvážené náplně CO2. Každý tým soutěží celkem ve 3 kolech, soupeře určují traťoví komisaři. Do bodového hodnocení se počítá nejrychlejší reakční a celkový čas.

I tento rok budou moci týmy testovat modely formule 1 v průběhu závodních dnů dle časového harmonogramu. Traťoví komisaři budou také konzultovat s každým týmem nedostatky jejich závodního modelu (stržené body, doporučení do dalších kol).

Do celostátního finále v Plzni postupuje pouze 9 týmů.

Na závody jsou zváni také všichni fanoušci soutěže i jednotlivých týmů. Budou si moci prohlédnou práci svých favoritů a vyzkoušet si závody na dráze.


Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit