průmysl, výroba, sklady…
25 let partnerem výrobních firem
Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
SAP NOW 2019
Sefira

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Nové Mapy Google pro chytré telefony a tablety

Čtvrtek, 11 Červenec 2013 09:04

Tags: Aplikace Google | GIS | Google Apps | Mapy Google | Služby a produkty | Street View

Google maps tablets-1328Stále více z nás používá častěji mobilní telefony a tablety ve svém každodenním životě. Hledáme informace, které jsou užitečné. Otázkou už není pouze to, co hledáme, ale také kde to hledáme. Vylepšení se ve středu 10 července dočkala aplikace Mapy Google pro Android pro smartphony a tablety, která bude zanedlouho dostupná také pro iPhone a iPad. Díky ní bude objevování míst kolem nás ještě intuitivnější a jednodušší. Novinka vychází z designu, který Google představil pro iPhone v prosinci loňského roku s doplněním dalších praktických funkcí.

Objevujte: V aplikaci můžete snadno vizuálně procházet a objevovat skvělá místa, aniž byste museli klíčové slovo napsat. Jednoduše kliknete na vyhledávací pole, které vám nabídne restaurace, bary, hotely, obchody a mnoho dalšího ve vašem okolí.
Vylepšená navigace: Inovaci zaznamenala také navigace. Kromě aktuálních dopravních informací jsme přidali dvě nové funkce. V případě dopravní zácpy vám aplikace automaticky nabídne detailní informace o problémech na cestě a v případě nehod rychlejší alternativní trasu.
Vytvořeno pro tablet: Díky zpřístupnění nové aplikace pro Android tablety a již brzo pro iPady, můžete prozkoumat svět z pohodlí vašeho obýváku.
Zagat reference: U míst na mapě najdete možnost 5 hvězdičkového ohodnocení, takže můžete rychle rozeznat, které bary, kavárny a restaurace jsou nejoblíbenější. Tento přehledný způsob hodnocení ocení zejména uživatelé mobilních telefonů.

Zatímco aplikace Mapy Google byla obohacena o tyto vychytávky, některé stávající funkce byly omezeny nebo upraveny tak, aby práce s mapami byla ještě jednodušší a rychlejší. Například funkce Latitude již nebude součástí aplikace. Pokud byste však i nadále chtěli na mapě vidět, kde se vaši přátelé pohybují, najdete tuto funkci v aplikaci Google+ pro Android a brzy také pro iOS.
Také offline funkce Map Google pro Android již nebude dostupná. Místo toho byl vytvořen nový způsob, jak na mapách hledat offline. Jednoduše zadáním “OK Maps” do pole vyhledávání později najdete oblast, kterou potřebujete. Tato verze také nepodporuje funkci Moje Mapy, ale tvůrci ji slibují vrátit do budoucí verze.
Ve vylepšování map bude Google pokračovat i nádale i díky zpětné vazbě od uživatelů. Novinka bude všem dostupná v nejbližších dnech v Google Play a brzy také v App Store.


Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit