Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

První český e-shop s modely do 3D tiskáren

Pátek, 13 Září 2013 11:33

Tags: 3D modely | 3D tisk | be3D.cz | DeeOrange | DeeRed | E-shop

be3D.cz modely-nahled-1337Be3D.cz, výrobce tiskárny DeeOrange, spustil první český e-shop s modely pro 3D tiskárny. V Evropě je tak prvním výrobcem tiskáren, který zároveň provozuje e-shop. Ten vznikl v souvislosti s rostoucí popularitou trojrozměrného tisku a očekávaným zájmem o 3D tiskárny ze strany domácností. 3D tisk nyní využívají především firmy, je ovšem otázkou měsíců, kdy si tiskárny najdou cestu také do domácností. Koupě hotových modelů nabízí možnosti 3D tisku i těm, kteří nemají schopnosti a zkušenosti si sami modelovat, což je většina domácností. Souběžně se spuštěním databáze hledá be3D.cz designéry, kteří mohou prostřednictvím e-shopu prodávat své vlastní modely.

Umístění modelu je bezplatné a designer obdrží 70 % z prodejní ceny.
Spuštění e-shopu není posledním krokem v rozšiřování 3D tisku mezi laickou veřejnost. V říjnu bude spuštěn komunitní tisk, tedy forma sociální sítě. Zákazník, který nemá vlastní tiskárnu, si zakoupí model a s majiteli tiskáren se následně domluví na vytištění. Majitelé tiskáren zároveň dostávají nástroj, jak prodávat čas své tiskárny. Modelová databáze na serveru be3D.cz představuje řešení, které je uzpůsobeno pro evropský trh, kam chce be3D.cz v následujících měsících expandovat s 3D tiskárnou DeeOrange a připravovanou tiskárnou DeeRed, která bude určena průmyslovým provozům.

Tisk 3D v domácnostech již na Vánoce
3D tiskárny se dnes často skloňují ve spojení s průmyslovým využitím, případně s nadšenci, kteří mají 3D tisk jako hobby. Vývoj ve státech jako například USA ukazuje, že 3D tisk je zajímavý také pro domácnosti. Podle objednávek be3D.cz se první tiskárny objeví již pod vánočním stromečkem. Největší boom pak domácnosti zasáhne v druhé polovině příštího roku. Obal na telefon, plastové nádobí na zahradu, vykrajovátka na cukroví nebo módní doplňky, to je jenom stručný výčet možných produktů, které si lidé mohou tisknout sami doma. V budoucnu bude možné vytisknout například chybějící plastový díl pračky. Vznikem e-shopu se 3D tisk významně přibližuje běžným uživatelům, kteří nemusí pracně modelovat. Místo toho si budou moci zakoupit již hotové modely. Samozřejmostí je možnost personalizace a různých úprav na zakoupených modelech prostřednictvím softwaru od be3D.cz i jiného CAD softwaru.


Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit