Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Easter AutoCAD aneb AutoCAD 2016 v NICOMu

Pátek, 10 Duben 2015 08:25

Tags: 2016 | AutoCAD | Autodesk | Nicom | Novinky | Vzdělávání

ACAD2016-01-1515Vydání nové verze AutoCADu letos vyšla na období velikonočních svátků, tak se pojďme podívat, co nám podle Heidi Hewett (AutoCAD Technical Marketing Manager), která pravidelně sleduje celý vývoj nových verzí, nový AutoCAD přináší. Začneme-li uživatelským prostředím, zjistíme ihned, že karta souboru Nová karta byla přejmenována na logičtější název Start.

Zůstává zobrazena trvale pro otevření stávajících nebo vytvoření nových výkresů. Její trvalé zobrazení můžete řídit novou systémovou proměnnou NEWTABMODE, implicitně nastavenou na hodnotu 1. V předchozí verzi se o to starala systémová proměnná STARTMODE. Dále byla přidána nová možnost při instalaci rozmístění, která umožňuje zapnout či vypnout kartu Start při používání AutoCADu. Dále pro přepnutí na kartu Start z aktuální karty výkresu můžete využít klávesovou zkratku Ctrl+Home, nebo použijte nový příkaz GOTOSTART. Využijte i nový příkaz CLOSEALLOTHER pro zavření všech výkresů mimo aktuálního.

Tip dne na ploše Informace je nyní aktualizován každých 24 hodin. Mezi jednotlivými tipy můžete cyklovat pomocí šipek.

Rozvržení
Rozvržení nyní opět podporují metodu táhni a pusť pro změnu pozice rozvržení či pro vytvoření jeho kopie.

Stavový řádek
ACAD2016-02Stavový řádek se v nové verzi automaticky zarovná na dva řádky, pokud zmenšíte okno AutoCADu a nedochází tak ke schování listů rozvržení. Minimálně bude vždy viditelná karta Model a poslední použitá karta Rozvržení.

ACAD2016-03Dále do stavového řádku byly přidány možnosti pro zapnutí / vypnutí izolace objektů a uzamčení uživatelského prostředí, které umožňuje v jednom okamžiku zamknout či odemknout více elementů uživatelského prostředí najednou.

 

 

 

 

 

 

Pás karet
ACAD2016-04Nová systémová proměnná GALLERYVIEW umožňuje řídit, zda se galerie v pásu karet zobrazují. Implicitní nastavení je na hodnotu 1, kdy se v galeriích zobrazují náhledy definic bloků, textových a kótovacích stylů, stylů odkazových čar a tabulek.
V opačném případě se pro bloky spustí klasický dialog Vložit a pro styly bude zobrazen pouze jejich seznam.

 Nápověda

ACAD2016-05I samotná nápověda byla vylepšena pro jednodušší přístup k relevantnímu obsahu a nástrojům. Budete automaticky přihlášeni do dokumentace nápovědy, jakmile se přihlásíte k účtu Autodesk 360.

Již od minulé verze je možné využít v okně Nápovědy odkaz pro nalezení položky přímo v okně AutoCADu. V nové verzi byla tato možnost rozšířena i pro stavový řádek a nabídku aplikace A. Pokud není ikona ve stavovém řádku dostupná (je skrytá), vyhledávač uživatelského prostředí (UI) na to uživatele upozorní ukázáním pro zapnutí položky.

ACAD2016-06

Další novinky naleznete v seriálu věnovaném novinkám pro AutoCAD 2016 na webu Autodesk Authorized Training Centra NICOM, a. s., případně v dalším článku na CAD News, nebo si objednejte Workshop určený novinkám AutoCADu 2016.

Autor: Ing. Michal Spielmann
Garant kurzů a testování Autodesk
NICOM, a. s.


Mohlo by vás zajímat: