Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Dva nové doplňky pro AutoCAD

Úterý, 17 Říjen 2017 12:59

Tags: AutoCAD | Autodesk | Doplňky | JSON Exporter | JTB | XClipClean

JTB XClipCleanJSON-1742Prvním doplňkem je JTB XClipClean ve verzi 2.2, což je Xclip-cutter aplikace, jež vyčistí oříznuté reference nebo bloky, které byly oříznuty tak, aby informace, které jsou mimo ořez, byly odebrány. Jde o užiteč­nou funkci, když je potřeba odstranit skrytou geometrii a minimalizovat velikost souboru DWG. Novinkami ve verzi 2.2 opravy drobných chyb, jež způsobovaly nefunkčnost aplikace v některých prostředích, přibyly testy na zjištění přítomnosti instalace VBA a Express Tools. Aktualiza­ce je zdarma na Autodesk App Storu. Druhým doplňkem je JSON Exporter pro AutoCAD ve verzi 1 od ProtoTech Solutions.

JSON je otevřeným standardem využívajícím čitelný text pro přenos datových objektů skládajících se z dvojice atributů – hodnota a polí typů dat (nebo jiné serializovatelné hodnoty). Formát se využívá pro nesynchronní komunikaci mezi prohlížečem a serverem, včetně náhrady za XML v některých systémech stylu AJAX. Exportovaná data JSON mohou využít vývojáři her pro vykreslení 3D grafiky z programu Autodesku s využitím three.js (verze 4.5), 3D modely lze přímo renderovat do internetové aplikace. Pro exportovaný model lze nastavit kvalitu sítě. V AutoCADu je doplněk k nalezení v novém panelu ProtoTech JSON.
Více o JTB XClipClean se dozvíte na jtbworld.com/xclipclean, jak se zobrazuje export JSON zjistíte na threejs.org/editor.


Mohlo by vás zajímat: