Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Tebis V4.0 Release 5 je rychlejší

Pátek, 23 Březen 2018 13:26

Tags: CAD | MCAE Systems | Release 5 | Tebis | v4.0

Tebis Frezovani-prizmaticke obrabeni-1812Společnost Tebis prostřednictvím MCAE Systems pro Českou a Slo­ven­skou republiku představila nejnovější verzi Tebis V4.0 R5. V této verzi se stalo NC programování až o 40 % rychlejší (v závislosti na dílu), výkon se zlepšil dokonce až o 90 %. Rychlejší jsou NC výpočty a kratší doba načítání, odezvy i vyhledávání – hlavní předností nové verze Tebis 4.0 Release 5 je extrémně vysoký výkon.

 Zde je několik příkladů:

https://www.mcae.cz/wp-content/uploads/2018/02/Tebis_Aktuelles_Neuheiten_R5_Performance_Pumpengehaeuse_NC_calculation.jpg

NC Výpočet

Kryt čerpadla
Verze 4.0 R4: 6 minut, 12 sekund
Verze 4.0 R5: 3 minuty, 42 sekund

https://www.mcae.cz/wp-content/uploads/2018/02/Tebis_Aktuelles_Neuheiten_R5_Performance_Werkzeugsuche_Tool_search.jpg

Vyhledávání nástrojů při obrábění prvků (feature) včetně kontroly kolizí

Obráběná součást s 223 prvky, 705 nástrojů
Verze 4.0 R4: 10 minut
Verze 4.0 R5: 2 minuty

 https://www.mcae.cz/wp-content/uploads/2018/02/Tebis_Aktuelles_Neuheiten_R5_Performance_Maschinensimulation_Multiple_NC_jobs.jpg

Spuštění simulace stroje pro NC program s více NC operacemi

Kroužek ventilu
Verze 4.0 R4: 1 minuta, 12 sekund
Verze 4.0 R5: 9 sekund

Kromě navýšení výkonu došlo také k několika změnám ve Správci výrobního postupu, prizmatickém obrábění, vrtání a řezání laserem. Software se bude samozřejmě dalšími verzemi i nadále zlepšovat. Klíčovým slovem je nyní zmenšování oblastí při hrubování.

https://www.mcae.cz/wp-content/uploads/2018/02/Tebis_Aktuelles_Neuheiten_R5_Arbeitsplan_Job_Manager.jpg 

Správce výrobního postupu (Job Manager)

Další automatizace a zjednodušení ovládání. Rozšířily se možnosti prvků při transformaci obrábění. Například uživatel si může zvolit, jak má být referenční bod transformován. Nově je možné transformace volně pojmenovat; také zrcadlené NC operace jsou ukládány do nových vrstev. Tím není nutná následná korekce referenčního bodu. Jak při interaktivní, tak při automatické kontrole kolizí, jsou nyní detekované kolize ukládány, takže v analýze kolizí již není potřeba znovu nástroje kontrolovat.

https://www.mcae.cz/wp-content/uploads/2018/02/Tebis_Aktuelles_Neuheiten_R5_prismatisch-Vollschnitt_Prismatic_Machining.jpg 

Frézování – prizmatické obrábění

Účinné obrábění hlubokých kapes i při dvouosých obráběcích operacích. Doplňková volba „Dohrubování nahoru“ byla integrována do funkce NC2Ax pro hrubování volných kapes. Díky konzistentnímu rozložení dráhy se zabrání vzniku příliš velkých „schodů“ zbytkového materiálu. Rozšíření obráběcích operací o adaptivní hrubování, při kterém dochází k rovnoměrnému zatížení nástroje a zkrácení doby chodu stroje díky menšímu počtu drah.

 https://www.mcae.cz/wp-content/uploads/2018/02/Tebis_Aktuelles_Neuheiten_R5_Bohren_2axis_drilling.jpg

2 osé vrtání

Rychlejší frézování závitů. Při frézování závitů se pro přísuv použije rychlost přísuvu, dokud není dosaženo průměru závitu.

 https://www.mcae.cz/wp-content/uploads/2018/02/Tebis_Aktuelles_Neuheiten_R5_Laser_Cutting.jpg

Řezání laserem

Kratší výrobní časy, větší flexibilita. Korekce dráhy se nyní provádí výběrem formy tvaru prvku. Výchozí pozice je volitelná a automaticky se omezí nežádoucí interpolace. Uživatelská technologická makra se mohou volně upravovat v příslušném panelu, nejsou tedy nutné následné změny v souboru *.tec.


Mohlo by vás zajímat: