Helios
Google překladač: English Deutsch

Nezbytnost investic do vědy a výzkumu

Autor článku: Karel Heinige   

Tags: Akce | Autodesk | Trendy | Uživatelé

autodeskkonference1_945.jpgSoučasná finanční a hospodářská krize změnila v českém strojírenství pravidla hry. Ti, kdo se těmto změnám dokáží rychle přizpůsobit, mají nyní jedinečnou příležitost stát se silnějšími než kdykoliv předtím. To je závěr odborného fóra s názvem „Krize jako příležitost“, které, jak jsme na CAD.cz avizovali, uspořádala 22. října v pražském hotelu Andels společnost Autodesk. Během krize dochází k rychlejšímu oddělení neúspěšných firem od těch životaschopných. Dochází k redukci neproduktivních činností a lidské zdroje jsou přesměrovávány na ekonomicky efektivnější aktivity. Podobně jsou inovace směrovány především na projekty, které přinášejí reálné efekty. Společnosti, které byly obezřetné a mají dostatek financí a rezerv, tak mohou investovat do nových inovačních projektů a lépe se připravit na budoucnost.

Autodesk, podobně jako další společnosti dodávající CAD software, chce přesvědčit své zákazníky, že právě nyní je potřeba změnit postoje, měnit zvyklosti a zažité postupy. Proto je třeba investovat čas a peníze do zvýšení efektivity konstrukčních a výrobních procesů.

Vedle Davida Palase, ředitele českého zastoupení Autodesku, a mnoha jiných řečníků vystoupili na tomto fóru také zákazníci společnosti Autodesk, kteří na konkrétních příkladech ukázali, jak se úspěšně vyrovnat s hospodářskou krizí a poklesem objednávek díky využití inovativních přístupů. Jmenovitě vystoupil např. Pavel Hvizdoš, jednatel a výkonný ředitel Formy Tachov, dále pak Jiří Marek, technický ředitel TOSHULIN a Karel Tuček,  IS/ICT manažer společnosti AE&E CZ. Vrcholem dne pak byla panelová diskuse, které se zúčastnili přední čeští ekonomičtí a odvětvoví odborníci v čele s Miroslavem Ševčíkem, ředitelem pražského Liberálního institutu.


Mohlo by vás zajímat: