CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Robosoutěž 2011 představí mobilní roboty z Lega

Autor článku: Karel Heinige   

Tags: ČVUT | Kybernetika | Robosoutěž | Robotika

Robosoutez1148V pátek dne 9. prosince 2011 proběhne na Fakultě elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze (Karlovo náměstí 13, Praha 2) v pořadí již třetí ročník Robosoutěže 2011. Jedná se o finálovou soutěž v konstruování robotů Lego Mindstorms dle zadané úlohy. Akce je určena pro středoškolské studenty a uskuteční od 15.00 hodin v Zengrově posluchárně. V rámci finálové soutěže studenti v týmech zkonstruují ze zapůjčených setů stavebnice Lego Mindstorms mobilního robota, navrhnou pro něj řízení a naprogramují ho tak, aby splnil zadanou a dobře kontrolovatelnou úlohu. Tato úloha by měla být atraktivní pro širší publikum, přiměřeně náročná a přitom musí umožnit jednoznačně určit vítěze v závěrečné finálové soutěži.

V letošním roce studenti řeší úlohu „Balancování s míčkem“. Jejím úkolem je sestavit a naprogramovat robota s plošinkou tak, aby samostatně a bez jakékoliv další pomoci (ovládání robota pomocí hlasu, Bluetooth či jiných komunikačních kanálů není dovoleno) převezl co nejrychleji tam a zpět po nerovné dráze míček umístěný na plošince. Míček při tom nesmí z plošinky spadnout ani se dotknout jiné části robota.
„Robosoutěž se stává stále oblíbenější mezi studenty středních škol, kteří mají zájem o techniku a studium na Fakultě elektrotechnické ČVUT. Zároveň je to pro nás příležitost prezentovat náš studijní program „Kybernetika a robotika“, jehož součástí je i předmět „Roboti“, kde studenti podobné úlohy řeší. Je nesmírně důležité, aby naši budoucí posluchači pochopili, že se na Fakultě elektrotechnické  ČVUT budou setkávat se „živými“ a v praxi využitelnými úkoly a že studium u nás není pouze o počítání matematických úloh,“ říká organizátor Robosoutěže 2011 Ing. Martin Hlinovský z ČVUT.
Více informací o Robosoutéži lze nalézt zde.

Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit