Google překladač: English Deutsch

Může se snoubit víno s rozšířenou realitou?

Autor článku: Luděk Rektořík   

Tags: AV Engineering | Rozšířená realita | Vivino | Vuforia

realita ilustracniVybrat ideální láhev vína z plného regálu ve vinotéce nebo několikastránkového vinného lístku je výzva i pro zkušeného znalce vína. Zákazníci vinotéky vidí pouze láhev, etiketu, cenu a obvykle nemají další informace. Tento problém může pomoci vyřešit aplikace Vivino, která změní váš mobilní telefon v dokonalého průvodce světem vína.

Aplikace Vivino umožňuje vyfotit mobilním zařízením etiketu nebo vinný lístek, identifikovat víno a zobrazit recenze, průměrnou cenu láhve nebo rating. Pro získání těchto informací je zapotřebí pouze spolehlivé rozpoznání nasnímaného obrazu etikety.

Už samotné přesné rozpoznání láhve vína v ruce je velká výzva. Nejen že aplikace musí rozpoznat jednu značku od druhé, ale musí také rozpoznat odrůdy a ročníky v rámci značky. Pro dosažení tohoto cíle Vivino spoléhá na pokročilou technologii počítačového vidění Vuforia, která umožňuje přesné rozpoznání etikety.

Dalším úkolem je rozlišit obrovský počet unikátních vín. Aplikace využívá službu Vuforia Cloud Recognition Service, která ukládá každý obrázek etikety vinné láhve. Na základě vaší fotografie etikety Vuforia vybírá shodnou nálepku ve své databázi a posílá vám do telefonu charakteristiku příslušného vína spolu s dalším souborem informací. Díky tomu, že jsou veškerá data uložena v cloudu, Vivino může databázi dynamicky aktualizovat a spravovat milióny obrazových cílů bez nutnosti aktualizovat samotnou aplikaci.

realita 1

„Máme v našem systému milióny obrazů vinných etiket a denně se přidávají tisíce dalších,“ řekl Heini Zachariassen, zakladatel a CEO společnosti Vivino. „ Naši uživatelé očekávají, že rychle dostanou správné informace k vybrané lahvi vína, což je důvod, proč používáme technologii Vuforia Cloud Recognition. Tato technologie je nejpřesnější a škálovatelná služba, která nám pomáhá dodat optimální zážitek našim uživatelům.“

Díky rychlému a spolehlivému propojení znalců vína všech odborných úrovní s cennými informacemi se Vivino stala největší světovou komunitou milovníků vína s více jak 20 milióny uživatelů po celém světě. Tato společnost milovníků vína, sdružená díky aplikaci Vivino, vytváří žebříčky oblíbenosti, platformu pro e-komerci a spojuje obchodníky s vínem, výrobce a milovníky vína.
Je tedy zřejmé, že Vivino a Vuforia vytvořily dokonalý pár a toto spojení prokázalo, že víno se skvěle snoubí nejen s dobrým jídlem, ale také s IT světem.

Výrobce platformy Vuforia – americkou společnost PTC – zastupuje v České republice společnost AV Engineering.

www.aveng.cz 


Mohlo by vás zajímat: