Google překladač: English Deutsch

Exkluzivní partner sekce

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

CARAT – dokonalý nástroj pro plánování interiérů

Autor článku: Redakce   

Tags: 3D CAD | Carat | Design | Technodat

carat ilustracniProgram CARAT je produktem stejnojmenné německé firmy, zastoupené pro český, slovenský a polský trh zlínskou firmou TECHNODAT Develop, s. r. o. (www.carat.technodat.cz). Software CARAT se v průběhu let vypracoval do pozice absolutní špičky mezi konkurenčními produkty v oblasti plánování interiérů.

Od počátku byl navržen jako „pravá ruka“ prodejce nábytku, především kuchyní. Srozumitelná orientace v prostředí programu, intuitivní ovládání a v neposlední řadě plná lokalizace do češtiny (s možností volby využití dalších 17 světových jazyků), dělá z programu CARAT mocný nástroj při plánování interiérů.

CARAT nabízí řešení

  • 3D zobrazení ve fotorealistické kvalitě
  • Snadné ovládání – návrh kuchyně během několika minut
  • Drag&drop funkce při plánování artiklů
  • K dispozici přes 700 katalogů světových výrobců
  • Bezkonkurenční věrnost detailů • Dokonalé grafické výstupy – od ČB zobrazení až k fotorealismu
  • Vyhotovení a zpracování objednávky
  • Podpora ekonomické efektivity vaší firmy
  • Převod dat do MS Wordu a Excelu
  • Pravidelná aktualizace a servis
  • Demo verze

Nejsilnější stránkou programu CARAT byla vždy obchodní část. Při vývoji software se od počátku vycházelo z předpokladu, že CARAT je především obchodní nástroj, umožňující komunikaci mezi výrobcem kuchyní, návrhářem interiérů (kuchyňským studiem) a koncovým zákazníkem. Této myšlence byly v minulosti podřizovány téměř všechny kroky, týkající se vývoje. Z programu CARAT se tak díky propracovanému systému používání širokého spektra obchodních nástrojů (jako jsou např. dokonalá katalogová data, automatické tisknutí smluv, nabídek, faktur, užití slev, skryté hodnoty plánování, možnost zadávání příplatků, potvrzování objednávek výrobcem atp.) stal špičkový pomocník při práci se zákazníkem.

V posledních letech byl vývoj programu CARAT soustředěn také na zdokonalení možností grafické části. Došlo ke komplexnímu upgrade celého software, především jeho grafického jádra, s cílem výrazného vylepšení grafických výstupů prostřednictvím zabudovaného renderingu.

carat 1

Výrazně rozšířena byla nabídka 3D artiklů, která je v rámci tzv. Neutral katalogu standardní součástí vybavení programu. Pomocí těchto artiklů lze dotvořit navrhovaný prostor tak, aby výsledná vizualizace byla naprosto hodnověrná.

Do programu CARAT si taktéž mohou uživatelé vložit vlastní 3D objekty. 3D konstrukce lze importovat z běžných datových formátů *.3DS, *.SKP a *.PYO.

Pro dosažení ještě lepšího výsledku vizualizace byla vytvořena funkce „Denní světlo“. Prostřednictvím symbolů v dialogu spuštěné funkce „Denní světlo“ lze nastavit intenzitu a směr dopadajících slunečních paprsků. Po dokončení renderingu je pak ještě možné regulovat intenzitu jasu, sytosti a kontrastu tak, aby bylo dosaženo co nejefektnějšího výsledku.

carat 3

Od verze V2016.1.2. je možné v programu CARAT prostřednictvím funkce CARAT View vytvořit export do 360° panoramatického náhledu.

Aplikace CARAT View umožňuje zprostředkovat koncovému zákazníkovi dokonale realistický průchod navrženým interiérem. Použití je snadné – z programu CARAT je vyrenderován panoramatický výstup, který je následně zaslán zákazníkovi na e-mailovou adresu. Ten si jej prostřednictvím aplikace CARAT View otevře na svém IPadu nebo IPhonu. Pohybováním, nakláněním a natáčením tabletu v různých směrech je možné prohlédnout si navržený interiér ze všech možných úhlů a své zážitky tak sdílet s rodinou či přáteli.

carat 2

Kuchyňská studia mohou své další potencionální zákazníky získat také díky online plánovači, který software CARAT nabízí.

Na webovou stránky studia je integrován online plánovač, který lze ovládat mimo jiné také z tabletu. Uživatelé tak nejsou omezeni pouze na použití osobního počítače, což znamená větší komfort a svobodu při plánování jejich vysněného interiéru.

Pomocí online plánovače mohou zájemci pohodlně zdarma a bez nutnosti stahování programu vytvořit podle své fantazie vlastní projekt ve 3D prostoru, který je následně odeslán do konkrétního kuchyňského studia. Speciální rozhraní mezi online plánovačem a programem CARAT pak umožní z bezejmenného návrhu vytvořit detailně zpracované plánování kuchyně v katalogu konkrétního výrobce nábytku. Zájemce o návrh může být pak zpětně kuchyňským studiem kontaktován.

O stálé vysoké popularitě programu CARAT svědčí základna spokojených dlouholetých zákazníků, jejíž řady jsou pravidelně rozšiřovány o nové zájemce. Firma TECHNODAT Develop, s. r. o. poskytuje svým zákazníkům CARAT podporu a zázemí od roku 2004.


Mohlo by vás zajímat: