Google překladač: English Deutsch

Exkluzivní partner sekce

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

SGI představuje osobní superpočítač Octane III

Autor článku: Václav Buk   

Tags: Hardware

SGI Octane IIISpolečnost SGI oznámila dostupnost produktu Octane III, který je jejím prvním osobním superpočítačem. Produkt posouvá high-performance computing do nových úrovní díky spojení ohromné výpočetní síly a možností výkonu high-performance stolního clusteru se snadnou přenosností a využitelností pracovní stanice. Octane III je vhodný pro běžné pracovní prostředí a podporuje širokou škálu distribuovaných aplikací pro technické výpočty. Je určen do kancelářského prostředí, disponuje podstavcem, jeho velikost je přibližně 30 na 60 cm, má tichý chod, je uživatelsky příjemný, má nízké nároky na správu a podporuje standardní kancelářskou elektrickou přípojku.
Zatímco standardní pracovní stanice má jen 8 jader a průměrnou kapacitu paměti, design Octane III podporuje až 80 high-performance jader a téměř 1TB paměti, čímž je připraven poskytovat značně vysoký výkon. Počítač je snadno konfigurovatelný s volbou jedno – či dvou-soketových uzlů a nabízí široký výběr výkonu, storage, GP-GPU a integrovaných možností připojení do sítě. Poskytuje stejnou energetickou účinnost typickou pro všechny výpočetní designy SGI Eco-Logical a podporuje nejnovější procesory Intel díky nimž realizuje vyšší úroveň výkonu, flexibility a škálovatelnosti.
Octane III je dostupný v několika konfiguracích:
  • 10 dvousocketových uzlů s procesorem Quad-Core Intel Xeon 5500 series
  • 1 dvousocketová pracovní stanice s procesorem Quad-Core Intel Xeon 5500 series s vyspělou grafikou NVIDIA  a/nebo s podporou karty GP-GPU
  • 19 jednosocketových uzlů s procesorem Quad-Core Intel Xeon 3400 series
  • 19 jednosocketových uzlů s procesorem Intel Atom
Pro jednoduchost je Octane III dodáván jako řešení typu out-of the box, tedy již továrně testovaný, jako předintegrovaná platforma se širokou podporou HPC aplikací, které jsou dostatečně výkonné, aby zvládly nejnáročnější světově dostupné komplexní aplikace. Kromě mnoha dalších HPC aplikací tyto zahrnují dynamiku kapalin, kvantovou mechaniku, dynamiku molekul, seismické zpracování, datové analýzy, rendering, vizalizace a počítačem podporovanou tvorbu designu.
Octane III podporuje operační systémy Microsoft HPC Server 2008, SUSE Linux Enterprise Server a Red Hat Enterprise Linux. Linuxové konfigurace zahrnují software SGI ProPack a ISLE pro řízení clusteru.

Mohlo by vás zajímat: