Amper 2019
Fresh-IT
Google překladač: English Deutsch

Exkluzivní partner sekce

EIZO
Předplatné časopisu CAD

GOPAS - CAD kurzy

Více kurzů

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Olympus odhaluje svůj nejmenší fotoaparát s výměnnými objektivy

Autor článku: Olympus   

Olympus_E_PM1_1126Nový Olympus PEN Mini (E-PM1) patří mezi nejmenší a nejlehčí systémové fotoaparáty s výměnnými objektivy. Olympus vyvinul PEN pro lidi, kteří lpí především na kvalitě fotky, ale přitom se nechtějí nocit s velkými těžkými zrcadlovkami, které jim připadají příliš složité na ovládání. Olympus PEN Mini toto vše mění. Mini produkuje snímky v kvalitě zrcadlovky při velmi jednoduchém ovládání. Tak jako u ostatních fotoaparátů PEN, nezáleží ani u Mini na tom, jak dobří nebo špatní fotografové či kameramani jste. PEN Mini provede ta správná nastavení za vás, popřípadě vás nasměruje na správnou cestu. Každá položka v menu má svůj vlastní popisek v samostatném okně, pro případ, že si nebudete vybranou funkcí jisti. S pomocí Live Guide menu provedete jinak náročné změny a nastavení velmi jednoduše posuvníkem na LCD a přitom v reálném čase sledujete výsledek prováděné změny.

Tímto způsobem dokážete upravit například sytost barev, provést rozostření pozadí, změnit barevné ladění snímku, upravit jas či zachytit pohybovou neostrost v záběru. Toto menu pomáhá pochopitelně i při nahrávání video sekvencí. Mini dokáže nahrávat video v plném rozlišení v 1080i Full HD AVCHD formátu, který zabírá méně paměti a přitom je vhodný pro promítání na TV. Alternativně lze ukládat video ve formátu 720p HD Motion JPEG, který je vhodný pro střih a úpravy na počítači.

Mini disponuje i sadou uměleckých filtrů. V nabídce jsou filtry Pop Art, Jemná kresba, Zrnitý film, Camera Obscura, Diorama a také Dramatický tón, který dodává snímkům dynamickou atmosféru zdůrazněním kontrastů. Všech 6 filtrů lze aplikovat jak při focení, tak při natáčení videa. Všechny bez nutnosti použití počítače. Jakmile jsou záběry hotovy, můžete se o ně podělit jejich promítnutím na velkoplošné TV s pomocí HDMI výstupu.

Jako systémový kompaktní fotoaparát je E-PM1 kompatibilní s celou řadou výměnných objektivů a dalším příslušenstvím. Hlavní kit obsahuje inovovaný základní objektiv M.ZUIKO DIGITAL 14-42mm (28-84mm) 1:3.5-5.6 II R. Kromě toho dokáže PEN Mini fungovat s dalšími 500 objektivy (některé vyžadují adaptér), včetně objektivů M.ZUIKO DIGITAL. Díky vestavěnému stabilizátoru obrazu nezáleží na tom, jaký objektiv nasadíte, všechny budou vždy stabilizované.

Kromě externího blesku, dodávaného v balení u fotoaparátu, lze k přístroji připojit celou řadu dalšího příslušenství. Do konektoru pro příslušenství AP2 nasadíte například elektronický hledáček, externí mikrofon, Bluetooth komunikátor PENPAL pro bezdrátový přenos dat, nebo makro světla.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit