Altair - konference
Google překladač: English Deutsch

Exkluzivní partner sekce

CEGRA

GOPAS - CAD kurzy

Více kurzů

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

4MCAD nabízí vynikající poměr ceny a výkonu

Tags: CAD | Software

4mcad01CAD programy 4M jsou oblíbenou alternativou nákladných CAD systémů. Nabízejí všechny potřebné 2D i 3D kreslicí funkce, standardní uživatelské rozhraní i kompatibilitu s často používanými DWG a DXF formáty souborů. Využívají je nejen profesionálové pracující s technickými výkresy neustále, ale díky nízké ceně jsou dostupné i specialistům, kteří potřebují použít CAD program jen čas od času.

CAD programy 4M jsou vhodné pro méně zkušené i pokročilé uživatele. Začátečníkům pomáhají témata nápovědy a videa na internetových stránkách nebo telefonická a e-mailová podpora. Zájemci s předchozími zkušenostmi z jiných programů uvítají dobře pochopitelné uživatelské prostředí. A pokročilejší uživatelé mají mnoho možností, jak si program přizpůsobit svým potřebám: od vlastního nastavení menu či rychlých kláves přes úpravy typů čar, šablon výkresů a uživatelských profilů až po programování vlastních příkazů.

4mcad02K výhodám 4MCAD patří přehledné uživatelské rozhraní a průzkumník, který v jednom
okně umožňuje správu hladin, bloků, stylů textu a dalších objektů.

Označení hlavního kreslicího programu se ke konci letošního roku mění ze 4M IntelliCAD na kratší 4MCAD. Českým zákazníkům je k dispozici lokalizovaná CZ instalace, která ale umožňuje i přepnutí do angličtiny. Uživatelé zde mají možnost volby mezi několika verzemi dle svých nároků. Nejjednodušší Viewer umožní prohlížení a tisk CAD výkresů včetně limitovaných možností editace, jako je vložení textů, úseček, kopírování nebo otáčení entit. Verze Classic už obsahuje všechny nejdůležitější příkazy pro 2D i 3D kreslení včetně podpory aplikací v jazyce LISP. 4MCAD Standard obsahuje dále podporu rastrových obrázků, externích referencí nebo rozšířené nástroje pro práci s hladinami a textovými entitami. Nejvybavenější 4MCAD PRO nabízí všechno, co předchozí verze, a navíc například rychlý výběr entit na základě jejich vlastností, podporu aplikací v jazyce VBA nebo správce knihoven bloků. Pro verze Standard a PRO jsou k dispozici také mírně dražší licence s USB klíčem, které umožňují přenos licencí mezi více počítači. Základní kreslicí CAD program ve verzi Classic lze získat už za 3950 Kč bez DPH (4740 Kč vč. DPH).

4mcad03Aktualizovaný 4MCAD 10 nabízí různá vylepšení oproti starší instalaci – například
šrafování pomocí přechodu dvou barev.

V češtině je také k dispozici vertikální program pro architekturu 4M IDEA 10 NG. Obsahuje rozsáhlé knihovny oken, dveří a dalších parametrických stavebních prvků. Je určen pro práci ve 3D a správa modelu je zde logicky organizována po jednotlivých podlažích stavby. Ze 3D modelu je možné generovat 2D výkresy řezů, pohledů nebo perspektivy budov. IDEA navíc obsahuje užitečné nástroje pro definici a modelování stavebního pozemku včetně vytvoření vrstevnic na základě zaměření polohopisu a výškopisu či umožní základní automatické výpočty výkopů a násypů.

V anglickém jazyce jsou pak k dispozici další vertikální aplikace. Jedná se o FineELEC pro elektroinstalace, FineSANI pro vodovody a kanalizace, FineHVAC pro vytápění a vzduchotechniku nebo statické programy STRAD a STEEL. V programech 4M fungují také aplikace třetích stran jako nadstavby CADprofi pro strojírenství a stavební obory a samozřejmě také uživatelské aplikace v jazycích LISP nebo VBA.

4mcad04Vertikální aplikace IDEA 10 NG pro architekturu obsahuje kompletní 4MCAD a
navíc řadu knihoven parametrických objektů a další užitečné nástroje.

CAD programy 4M fungují na jádru IntelliCAD, o jehož vývoj pečuje nadnárodní IntelliCAD Technology Consortium (ITC). Společnost 4M je jedním z předních členů ITC. Nabízí základní CAD program v několika verzích pod značkou 4MCAD (dříve 4M IntelliCAD) a na jeho základě vyvíjí další vertikální aplikace pro stavební obory.

Všechny programy jsou k dispozici ke stažení zdarma ve 30denních zkušebních verzích. Zájemci tak mají možnost si práci v programech nejprve vyzkoušet a s případnými dotazy se obrátit na prodejce čí výrobce. Informace, nápovědu k programům, materiály, výuková videa či kontakty na prodej a podporu naleznete na internetových stránkách www.4Mcad.cz.


Mohlo by vás zajímat: