Google překladač: English Deutsch

Exkluzivní partner sekce

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Allplan 2017 s novými standardy v mezioborové komunikaci

Autor článku: Tisková zpráva   
Pátek, 27 Květen 2016 00:00

Tags: Allplan | Architecture | BIM | Engineering | Stavebnictví

allplan ilustracniSpolečnost Allplan představila v Mnichově nejnovější verzi BIM řešení Allplan pro architekty a stavební inženýry. Allplan 2017 určuje díky integraci cloudové BIM platformy bim+ nový standard v mezioborové spolupráci. Modelování a modifikace těles, volných forem, prvků i výztuže jsou naprosto neomezené. Byl zdokonalen komfort a zautomatizováno množství pracovních operací. Díky spoustě vylepšení je Allplan2017 rychlý, stabilní a výkonný jako nikdy před tím.

Digitalizace stavebního odvětví je v plném proudu a BIM mění od základu průběh práce. Architektům a stavebním inženýrům vždy záleželo a bude záležet na tom, aby mohli bez zádrhelů spolupracovat při projektování s ostatními kolegy. S produktem Allplan 2017 se dostává klientům do rukou BIM nástroj, s nímž je spolupráce všech účastníků stavebního procesu na základě modelu snadná a spolehlivá.

Efektivní správa úkolů pomocí Task Board

Výzva při práci dle pracovní metody BIM spočívá v jasném přidělení úkolů kolegům, kteří se podílejí na celém projektu a v sledování těchto úkolů. Tuto funkci přebírá v Allplanu 2017 nový prvek Task Board, který je napojen na otevřenou BIM platformu bim+.

allplan 1

Pomocí bim+ můžete sloučit, sledovat, analyzovat a sdílet data z modelu Allplan a dalších řešení OpenBIM. Nejasné situace nebo projekční chyby může rozpoznat např. BIM koordinátor vizuální kontrolou a ke každému problému přiřadit zpracovatele. Při interakci bim+ a Allplan se ihned oboustranně zobrazí nové úkoly. Nyní lze snadno a přímo danému odbornému projektantovi přidělit jeho úkoly. V souhře s bim+ a Task Board se nové úkoly v Allplanu zobrazují v reálném čase a jsou vizuálně propojeny s příslušnými objekty. BIM koordinátor i každý jednotlivý projektant tak mají přehled o nevyřízených úkolech. Urychluje se tak odsouhlasování a zkracuje čas projektování.

Efektivní spolupráce jednotlivých lokalit

Pomocí Allplanu 2017 mohou uživatelé efektivně spolupracovat nad rámec jednotlivých lokalit. Nová verze zkracuje čas přenosu projektových dat přes internet průměrně o 75 %. Důvodem je vylepšená funkce Workgroup Online, která je součástí Allplan Workgroup manažeru a umožňuje výměnu projektových dat přes internet. Kolegové pracující na projektu tak mohou spolupracovat podstatně rychleji a efektivněji, a to i nezávisle na lokalitě.

allplan 2

Plynulá výměna dat nyní také přes IFC4

Spolehlivá výměna dat tvoří základ úspěšné spolupráce dle pracovní metody BIM. Proto byla v Allplan 2017 aktualizována a rozšířena rozhraní pro výměnu 3D objemových a plošných dat (NURBS). Pomocí nové verze lze nyní vyměňovat i geometrie volných tvarů bez předchozí polygonizace ve formátech DWG/DXF, DGN a Rhino. Poprvé je možný export BIM modelů v novém formátu IFC4. Souhra s jinými produkty je tak znatelně lepší, nepřesnosti a ztráta informací se značně sníží.

Přání zákazníků a zdokonalení detailů

Vzhledem ke spoustě zdokonalených detailů a realizaci přání zákazníků se Allplan 2017 stává nejstabilnějším a nejvhodnějším řešením pro každodenní práci v týmu. Například byla doplněna a nově strukturována knihovna ocelových profilů podle aktuálních dodavatelských programů o chybějící profily. Stávající knihovna SmartPart byla rozšířena o předdefinované okenní parapety.

allplan 3

Nejdůležitější novinky pro architekty

Modelování a modifikace bez hranic

Společnost Allplan integrovala již ve verzi 2016 modelovací jádro Parasolid společnosti Siemens PLM. Ve verzi 2017 se Allplan opět posunuje o krok dále a maximálně stírá hranice modelování a modifikace těles, volných forem a 3D prvků. V praxi to znamená: 3D tělesa lze modifikovat precizně bez předchozí polygonizace a konvertovat na volné formy. Uživatelem definované prvky lze kdykoli flexibilně měnit pomocí Booleovských operací nebo modifikace bodů. Kromě toho byl vylepšen uživatelský komfort a průběh práce při 3D modelování.

  • Integrace cloudové BIM platformy bim+ do programu Allplan 2017
  • Efektivní modelování a tvorba plánů
  • Spousta vylepšení pro větší stabilitu, komfort a rychlost

Větší komfort při tvorbě plánů

Pomocí přepracovaných funkcí pro vytváření pohledů a řezů se zhotovování plánů v Allplanu 2017 stává tak komfortním, jako nikdy před tím. Nové palety funkcí umožňují přímou a intuitivní kontrolu zobrazovacích parametrů. Změny v modelu budovy se aktualizují automaticky v plánech, řezech i pohledech. Manuálně přidané prvky zůstanou zachovány. Zajistíte tak, že plány se budou vždy shodovat s modelem budovy.

Dostupnost

Allplan Architecture 2017 a bezplatná 30denní zkušební verze jsou nyní k dispozici ke stažení. Další informace jsou k dispozici na www.allplan.com.

Nejdůležitější novinky pro inženýry

Větší produktivita díky automatizovaným procesům

Pomocí automatizace opakujících se prací lze enormně ušetřit čas. V Allplanu 2017 proto bylo integrováno Python rozhraní. Prostřednictvím programového rozhraní Python API máte přístup k funkcím programu Allplan a můžete v případě potřeby vytvářet nové funkce a objekty včetně výztuží. PythonParts disponují uživatelským rozhraním s paletami vlastností, úkony a individuálními pracovními postupy a lze je změnit několika kliknutími. Kromě toho můžete prostřednictvím Python API automatizovat opakující se pracovní operace – to je další plus pro produktivitu a kvalitu projektování.

allplan 4

Větší komfort u 3D výztuže

Pomocí nové funkce „Uložení výztuže podél trasy“ mohou uživatelé snadno a precizně ukládat výztuž. Nastavíte odpovídající výztužné prvky, jako třmínkové a podélné výztuže v jednom průřezu, vyberete požadovanou trasu uložení. Allplan Engineering 2017 potom automaticky vytvoří výztuž.

Dostupnost

Allplan Engineering 2017 a bezplatná 30denní zkušební verze jsou nyní k dispozici ke stažení. Další informace jsou k dispozici na www.allplan.com.


Mohlo by vás zajímat: