Altair - konference
Google překladač: English Deutsch

Exkluzivní partner sekce

Siemens
Infor 2

GOPAS - CAD kurzy

Více kurzů

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Nexnet představí SpaceClaim Engineer na MSV v Brně

Autor článku: Petr Blažek   

Tags: 3D CAD | CAM

Nejvýznamnější technologická novinka ve 3D modelování za posledních 10 let

SpaceClaim Engineer je světově nejrychlejší konstrukční software, který přináší nejvíce inovací v oblasti přímého modelování ve 3D. Produkt nabízí konstruktérům možnosti jednoduše vytvářet koncepty a připravovat 3D návrhy pro prototypy, jejich analýzy a následnou strojírenskou výrobu. Produkt SpaceClaim Engineer přináší 3D modelování solidů na obrazovky inženýrů a analytiků, kteří pracují ve světě 3D, ale nechtějí zůstat v zajetí tradičních postupů, jak je nabízejí CAD systémy s historií modelů.

SpaceClaim pomáhá konstruktérům vzájemně reagovat na tvořenou geometrii v netušených možnostech. Aniž byste musel být expertem v oblasti konstrukce v CAD systémech, jste schopen operativně vytvářet zásadní změny v konceptech modelů. Přitom jednoduše komunikovat s konstrukcí prototypů a výrobou. To znamená, že týmy inženýrů mohou dokončovat projekty daleko jednodušeji, a to za zlomek času, než byli dříve zvyklí. Přímé modelování přináší revoluční změnu ve způsobu přístupu k modelování ve 3D, a to tím, že vám umožní soustředit se na to, co děláte, než se zaměřovat na dosud známou teorii procesu konstrukce. Oproti standardním CAD systémům s historií je možné znovu použít data nebo upravenou geometrii z jiných modelů, včetně modelů připravených v jiných CAD systémech. S takovým modelem si můžete dělat téměř cokoliv, aniž byste byli závislí na způsobu konstrukce v původním CAD systému.

Vytvořte nové koncepty a sdílejte je s ostatními inženýry, ještě před tím, než vstoupíte do fáze konstrukce detailů: společně můžete připravit mnohem více návrhů a zamezit tak zbytečně drahým konstrukčním úpravám na poslední chvíli. Od nuly můžete začít konstruovat ve 3D, a to tak jednoduše a svobodně, jako byste se právě narodili. Přetvořte a zjednodušte součásti pro analýzy nebo výrobu a optimalizujte tvary bez jakýchkoliv omezení vyplývajících z tradičních způsobů modelování.

Pro koho je SpaceClaim vhodný?

Pro všechny uživatele, kteří preferují volnost v možnostech konstrukce, ať už samostatných dílů nebo komplexních sestav: konstrukce konceptů a prototypů včetně analýz, příprava modelů ve strojírenství a tváření plechů, možnosti v dřevoobrábění a u nábytku.

Podporuje práci s běžnými formáty:

ACIS, STEP, IGES, ECAD, Rhinoceros, CGR, DWG, DXF, STL, OBJ, XAML, VRML a 3D PDF (vyžaduje Adobe Acrobat 9 Pro Extended).

Pracuje s mnoha předními CAD, CAE a CAM systémy:

Pro/ENGINEER, Autodesk Inventor, CATIA v4, VDA, SolidWorks, Parasolid, NX, CATIA v5, JT Open Data Exchange TraceParts standardní součásti, včetně knihoven. Včetně vazby na Bunkspeed HyperShot fotorealistické zobrazení.
SpaceClaim hladce spolupracuje s produkty, jako jsou ANSYS, Workbench a GAMBIT, ALGOR, CFdesign, Edgecam, Alphacam, Radan, VisualCAM/VisualMILL.

Inovace v obrábění a automatizaci

Edgecam 2009 R2 staví na prověřených technologiích předchozích verzí a díky dalším inovacím přináší ještě vyšší produktivitu a automatizaci.
S celou řadou vylepšení zvyšuje Edgecam 2009 R2 produktivitu výroby, snižuje strojní časy a šetří strojní vybavení. To vše je podřízeno jedinému cíli – zvýšení vaší prosperity.
Pro snadné a rychlé programování soustružnických, frézovacích a soustružnicko-frézovacích strojů nabízí nová verze širokou paletu komplexních obráběcích operací, které přinášejí hned několik klíčových výhod. Díky automatickému nastavení nejčastěji používaných voleb běžných cyklů umožní operace Edgecam novým i stávajícím uživatelům generovat obráběcí dráhy vysoké kvality. Edgecam 2009 R2 přináší mimo jiné nové operace pro hrubování a dokončování soustružením a nové 5osé plynulé frézovací operace.
Také funkce hrubování soustružením obsahuje několik inovativních prvků, díky kterým je nyní úběr materiálu ještě efektivnější. Pro pokročilá soustružnická a soustružnicko-frézovací centra přibylo několik příkazů pro práci s nástrojovými hlavami. Jedná se například o funkce parkování hlav, které mají ještě více zlepšit možnosti kontroly průběhu obráběcího procesu a vést k eliminaci kolizních situací.
Bezpečné zóny najetí pro 5osá frézovací centra jsou jedním z hlavních vylepšení verze R2. Technický ředitel pro vývoj Russell Franks k tomu říká: „V této verzi představujeme významné vylepšení díky funkci bezpečných zón pro najetí a další pohyby rychloposuvů po indexaci hlavy nebo stolu 5osého frézovacího centra. Díky tomu je nyní ovládání přejezdů ještě snazší a je tím opět výrazně sníženo riziko kolize s obrobkem během přejíždění.“

 Funkce pro automatické rozpoznání útvarů společně s Edgecam Solid obráběčem nyní umožňuje rozpoznat jakoukoli díru na modelu pomocí jediného příkazu. Toto je úzce propojeno s další novou funkcí pro odstranění duplikovaných útvarů a jejich automatickým přemístěním do koše, ze kterého je lze zpětně použít. Soustružnické útvary mohou být nyní přesouvány a kopírovány mezi hlavním a vedlejším vřetenem, což opět vede ke zkrácení času přípravy výroby.
Zavedení nových útvarů rovinná plocha umožňuje rychlejší a snadnější aplikaci cyklů a operací pro obrábění rovinných oblastí modelu a přináší ještě více asociativity mezi modelem a dráhami nástroje. To lze s výhodou využít v Edgecam Manažeru strategií.
 
Uvedení funkce aktuální polotovar pro soustružnické, frézovací i soustružnicko-frézovací stroje umožňuje v jakékoli fázi obrábění pracovat se skutečným zbytkovým materiálem a používat cykly a operace k jeho automatickému odstranění.

Nové uživatelské prostředí Edgecam Manažera strategií je jen jedním z mnoha vylepšení tohoto nástroje, umožňujícího zachycení těch nejlepších znalostí a obráběcích metod napříč firmou a jejich následnou automatickou aplikaci na jakýkoli typ útvaru na modelu. Nová licence pro spuštění strategie přináší možnost využití strategií i pro ty uživatele, kteří si na jejich tvorbu nebo editaci sami netroufají. Pro tyto uživatele jsme připraveni dodat již hotové strategie na zakázku.

Edgecam 2009 R2 získal plnou certifikaci a doporučení firmy Autodesk jako CAM řešení pro aplikaci Inventor 2010.

„Vždy stojíme před nelehkým rozhodnutím, zda dát v nové verzi Edgecam přednost zapracování nových prvků a funkcí, či zda vyhovět požadavkům a přáním stávajících uživatelů. Proto je pro nás v tomto ohledu každá nová verze nelehký úkol. Nyní si ale myslíme, že jsme tento úkol splnili. Jsem si jistý, že jak noví, tak i stávající zákazníci ocení vysokou produktivitu této nové verze Edgecam 2009 R2.“
Russell Franks

Zpětná vazba od našich zákazníků je klíčovou součástí celého procesu vývoje a implementace Edgecamu. Proto jsme v Nexnetu hrdí, že můžeme představit verzi Edgecam 2009 R2 společně se všemi jejími vylepšeními a inovativními metodami. Věříme, že nyní bude vaše práce s Edgecamem ještě příjemnější a produktivnější. Další informace najdete na www.nexnet.cz. Nexnet je distributorem produktů Alphacam, Edgecam, Radan, Cabinet Vision a SpaceClaim v ČR a SR.

Autor pracuje ve společnosti Nexnet, a. s.
 

Mohlo by vás zajímat: