Google překladač: English Deutsch

Exkluzivní partner sekce

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Významné vylepšení Aveva Marine

Pátek, 12 Listopad 2010 10:54

Tags: Loďařství | Software

lodSpolečnost  Aveva  vydala  rozsáhlý  soubor  cenných  rozšíření  a  doplnění svého řešení pro stavitele lodí AVEVA Marine. Tyto nové a vylepšené funkce poskytují  zvýšenou  produktivitu  v  mnoha  oblastech  konstrukce  lodí a výroby  a obsahuje  nejnovější  verzi  AVEVA  Marine  (12  series),  která poskytuje řadu drobných vylepšení produktu.


Některá  z  těchto  vylepšení  jsou  také  sdílena s AVEVA  Plant  a nové  funkce  v AVEVA  Outfitting  to  například  zohledňují  v  AVEVA  PDMS. Tímto způsobem AVEVA dosahuje stále užší integrace mezi uvedenými dvěma rodinami výkonných projekčních IT řešení. Zvyšování integrace umožňuje efektivnější spolupráci a vytváření složitých plavidel v rámci společného návrhářského prostředí. Mezi vylepšení patří:

AVEVA Outfitting

  • Zlepšený  návrh  potrubí  a montážních  vlastností poskytuje více možností pro návrháře potrubí  a umožňuje  vytvářet  výrobně  levnější  potrubní konfigurace.
  • Nová funkce Status Control poskytuje výkonné a flexibilní hlášení o stavu návrhu a řízení. To přináší výhody jak na úrovni řízení projektu, tak provozního konstruktéra, který bude moci sledovat vyzrávání návrhu během jeho vývoje. Je tak umožněn flexibilní výběr vhodných položek, které mají být sledovány (např. jednotlivé označené položky, katalog dílů atd.) a odpovídající úrovně pro každý stav (například: nezapočato, 50% dokončení, bezkolizní, schváleno k provedení, vydáno, atd.). Status Control může být úzce integrován s úplným řízením stavu projekčních dat a dokumentů v AVEVA NET.

AVEVA Hull
Structural Design

  • Zlepšená tvorba a užití referenčních povrchových objektů. To umožňuje kvalitnější navrhovaní zajištěním jednodušších změn návrhů. Očekává se zájem projektantů vojenských lodí, kde specifikace a návrhy změn bývají častější a rozsáhlejší než u obchodních lodí. Nové možnosti importu a exportu referenčních povrchových objektů pomocí XML zvyšuje součinnost s analytickými aplikacemi třetích stran.

navrhy_lodi

AVEVA Review

  • AVEVA Review nyní zahrnuje možnost usazení  a renderování  jak  streamable,  tak  non-streamable modelů ve stejném pohledu. Zdokonalená technologie streamingu modelu, jak je používána v AVEVA ReviewShare a AVEVA NET, umožňuje  prohlížení  mnohem  větších  a složitějších konstrukcí.
  • Kromě   renderování   objektů   vytvořených v AVEVA PDMS nebo AVEVA Marine mohou být pro streamování automaticky převedeny importované  modely  třetích  stran  ve  formátu  STEP, IGES, ZGL nebo SAT. Doplňující schopnosti Review pro podporu laserových skenů „prováděcího“ návrhu poskytují další cenné funkce při integraci modelů zařízení od dodavatelů.
  • Při  použití  unikátní  schopnosti  připojení k Review databázi mohou být nyní rezervované a překážkové díly převedeny z AVEVA PDMS nebo  AVEVA  Outfitting  a renderovány  jako  průsvitné barvy pro snadnější pochopení při posuzování návrhu.

Další řada užitečných vylepšení denní produktivity je určena pro AVEVA Initial Design, AVEVA Hull Detailed Design a AVEVA Diagrams. Jako  součást  své  politiky  soustavného  vývoje AVEVA nahrazuje AVEVA P & ID Manager za  AVEVA  Schematic  Model  Manager,  který bude postupně poskytovat širší škálu možností  v různých  schematicky  založených  disciplínách.


Mohlo by vás zajímat: