SolidWorks
Google překladač: English Deutsch

Exkluzivní partner sekce

ORBIT
CAD Studio
AIMTEC
Předplatné časopisu CAD
Voice of Industry

GOPAS - CAD kurzy

Více kurzů

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Vývoj hodinek Frank Muller je dílem SolidWorks

Autor článku: DS SolidWorks   

Tags: Franck Muller | Hodinky | SolidWorks

Hodinky-Frank-Muller-navrzene-v-SolidWorks_1121Ve světě společnosti Franck Muller neexistuje nic „příliš komplikovaného“ – a pokud by se přece jen něco takového našlo, považovali by to za kompliment. Švýcarský výrobce hodinek velebí složitost a vrství jednu součástku na druhou tak, aby vytvořil jedny z nejdražších a nejvyhledávanějších hodinek na světě. Ve společnosti Franck Muller používají CAD systém SolidWorks, SolidWorks Enterprise PDM a SolidWorks Simulation jako primární návrhářskou platformu.


Kombinují díky ní inženýrství 21. století s klasickými prvky, jakými jsou například opakovače či tourbillony – rotační prvky, které vyrovnávají vliv gravitace působící na hodinový strojek. Hodinky Aeternitas Mega 4 Grande Sonnerie Westminster Carillon od Francka Mullera byly v roce 2009 vůbec nejsložitějšími náramkovými hodinkami, které kdy byly navrženy. Je do nich zabudováno na 1 483 individuálních prvků, 205 podsestav a 36 „složitostí“ nebo přidaných prvků – to vše na tak malém prostoru, který se vejde na zápěstí zákazníka.

„Pohyblivé prvky v těchto hodinkách jsou přesně rozmístěny na malém prostoru. Bez 3D návrhářských nástrojů SolidWorks by ani nebylo možné mít jasný přehled o tom, jak mechanismy na omezeném prostoru fungují,” říká Jean Pierre Golay, inženýr oddělení výzkumu a vývoje společnosti Franck Muller.

SolidWorks umožňuje inženýrům firmy Franck Muller zkrátit návrhový cyklus o 40 procent a náklady na vývoj snížit o 60 procent. Během vývoje hodinek Aeternitas Mega pomohl SolidWorks snížit počet chyb v návrhu o 30 procent.

„Jakmile je stanovena velikost hodinek, nastane úkol vymyslet způsob, jak navrhnout různé mechanismy, které by se vešly do pouzdra a fungovaly v něm,” říká Golay. „Tento úkol je o to komplikovanější, oč složitější jsou vyvíjené pohyblivé prvky. SolidWorks dovoluje nejen vizualizovat individuální komponenty, ale také simulovat pohyb komponentů i mechanismů, takže je možné zabránit vzájemným kolizím.”

Společnost Franck Muller si vybrala řešení SolidWorks díky snadnému použití, vyspělým možnostem navrhování a simulací i hladké integraci CAD, simulací a aplikací pro správu produktových dat.

„Kterýkoli schopný návrhář dokáže vytvořit něco složitého. Je ale zapotřebí skutečné kreativity, aby se tato složitost přeměnila v krásu, kterou vidíte u hodinek Franck Muller,” řekl Christine Washburn, viceprezident pro korporátní marketing společnosti SolidWorks. „Jsme velmi rádi, že si ve společnosti Franck Muller vybrali náš software jako platformu pro experimenty a inovace, během nichž hledají způsoby nového pojetí řemesla známého po staletí.”

Franck Muller spolupracuje s firmou Axemble, autorizovaným prodejcem SolidWorks, dodavatelem průběžného školení a technické podpory.


Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit