Google překladač: English Deutsch

Exkluzivní partner sekce

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

TomoScope XS – technologie TomoScope v novém kompaktním formátu

Autor článku: PRIMA BILAVČÍK, s. r. o.   
Středa, 02 Srpen 2017 00:00

Tags: CT technologie | TomoScope | Werth

tomoscope ilustracniV posledních letech je vývoj CT technologií použitých v průmyslu překotný, a není divu, jde o nejprogresívnější měřicí stroje, co tu kdy doposud byly. Technologie je nová progresívní, efektivní a také drahá, ovšem až doposud! Nyní je zde nový produkt pro ještě rychlejší měření v řádech minut s možností nasazení automatizace měření, stejně tak možností měření in-line, a navíc za skvělou cenu.Naše firma jako první představila na MSV v roce 2005 první použitelný kompaktní průmyslový CT přístroj a jako první jsme společně s výrobcem, firmou Werth Messtechnik GmbH. představovali přístroj na výstavě Control. Pravda, je to historie, nyní však navazujeme, mimochodem tak jako každý rok, novinkou, a to novinkou zásadní, jde o plnohodnotný průmyslový CT přístroj, který má zásadní výhody.

  • Kompaktní tomograf pro metrologické účely a komplexní inspekci.
  • Příprava pro spolupráci s robotickými manipulátory k zajištění bezobslužného režimu „Průmysl 4.0“.
  • Extrémně rychlá tomografie díky patentované technice OnTheFly-CT.
  • Patentovaný sub-voxeling zaručí mikronovou přesnost a opakovatelnost.
  • Jediný tomograf se specifikací přesnosti dle mezinárodních standardů včetně akreditované kalibrace.

tomoscope 1

Podrobnější popis přístroje můžeme prezentovat následovně:

Vyspělá technologie TomoScope je nyní dostupná v novém kompaktním formátu přístroje TomoScope XS. Nový typ stroje jedinečným způsobem kombinuje mnoho výhod různých typů strojů. Nová transmisní trubice – v unikátním monoblok designu – produkuje malý ohniskový bod dokonce i při vysokém výkonu rentgenového záření, takže rychlá měření probíhají s vysokým rozlišením. Nový zdroj rentgenového záření kombinuje výhody uzavřených a otevřených rentgenových trubic. Monoblok design integruje zdroj rentgenového záření, generátor napětí a vakuovou pumpu v samostatné provozní jednotce. Výsledkem jsou dlouhé servisní intervaly a prakticky neomezená životnost. Prostoje a provozní náklady jsou minimalizovány. Urychlovací napětí rentgenové trubice je standardně 130 kV, pro větší dílce nebo objekty s vyšší hustotou materiálu lze zvolit podstatně vyšší výkon. Otočná osa se vzduchovými ložisky polohuje dílcem s nejvyšší přesností, aby se docílilo nízké nejistoty měření.


TomoScope XS jedinečným způsobem kombinuje mnoho výhod různých měřicích přístrojů. (© Werth)

Díky kompaktnímu designu, minimálnímu požadavku na prostor a nízké hmotnosti lze přístroj Werth TomoScope XS umístit téměř kdekoli. Nízké pořizovací a provozní náklady napomáhají rychlé amortizaci. Unikátní design trubice umožní snadný upgrade rentgenového napětí na 160 kV a výkon až 80 W, a to přímo v místě instalace přístroje.

Jako všechny CT přístroje Werth umožňuje také TomoScope XS rekonstrukci 3D objemové grafiky v reálném čase, paralelní rekonstrukce při záznamu snímků předurčuje, aby byl systém použit pro sledování kvality výroby. Použití měřicího softwaru WinWerth v průběhu celého procesu zaručuje spolehlivou sledovatelnost výsledků měření. Werth Messtechnik je prvním a v současnosti jediným výrobcem zaručujícím spolehlivé a vysledovatelné výsledky měření kalibrací všech CT přístrojů v souladu s normami, včetně DAkkS kalibrace. Poprvé je k dispozici kompaktní a ekonomický CT přístroj se specifikací podle metrologických standardů. S rychlou amortizací a nízkými provozními náklady nových vysoce přesných trubic je CT přístroj Werth TomoScope XS předurčen k užití pro široké spektrum obrobků a úkolů v rámci každé společnosti.


Mohlo by vás zajímat: