Google překladač: English Deutsch

Exkluzivní partner sekce

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Zvládejte konstrukční projekty s menší námahou

Tags: PTC | Software | Strojírenství

SUPro 2009Nevím, jak se hrotovickému Sport-V-hotelu podařilo získat takovou oblibu, že je v něm pořádáno tolik akcí spojených s CADem. Jisté však je, že ve dnech 25.–26. května v něm proběhla další technická konference SUPro2009 společnosti AV Engineering. I když byla v pořadí už devatenáctá, já byl na ní poprvé. Takže na rozdíl od jiných pravidelných akcí nemohu srovnávat. Ale to snad nebude čtenářům vadit.
Tento rok je věčně omílaným tématem krize a recese. A to i v souvislosti s konáním či nekonáním podobných konferencí. Podle mého názoru jsou takovéto akce, ať už jim říkáme konference, semináře, školení či nějak jinak, právě nyní velmi potřeba. Jde nejen o to získat poznatky o nové verzi softwaru, který si nakonec firma, která sem vyšle svého pracovníka, třeba stejně nekoupí. Spíše jde o možnost potkat se s komunitou, která má stejné pracovní zařazení, o získání nových poznatků z praxe a o výměnu zkušeností. Snad právě proto pořadatel konference zvolil zcela nové pojetí této již tradiční konference. Její zaměření bylo totiž orientováno výhradně na novinky ze světa moderního konstruování v prostředí Pro/ENGINEER Wildfire 5.0 a na tipy a triky v konstruování ve všech systémech společnosti PTC.

Pro/ENGINEER MAN

Koncepce programu konference byla zaměřena na potřeby běžných uživatelů systémů PTC. Účastníci se mohli dozvědět celou řadu zajímavých praktik, které by mohli použít ve své rutinní činnosti. A zároveň se jim dostalo představení optimálního způsobu práce v systémech PTC. Možnost vyzkoušet si práci v novém Pro/ENGINEER Wildfire 5.0 získali uživatelé přihlášení do programové novinky – soutěže o titul Pro/ENGINEER MAN. Zde skládám pořadatelům poklonu. Možná se někde inspirovali, ale to nehraje roli. Soutěž, která probíhala duely nalosovaných dvojic přímo před zraky publika, se setkala s velkým ohlasem, i když k dispozici nakonec bylo pouze nutných osm adeptů na vítěze. Proběhla tři soutěžní kola, každé mělo omezený čas na řešení a jiné zadání. Kritériem pro vítězství byla rychlost a kvalita zpracování konstrukčního zadání. Obecenstvo vidělo průběh práce každé dvojice na dvou promítacích plátnech. Zde se ukázaly různě zvolené postupy řešení a hlavní arbitr soutěže Radovan Míček po skončení jednotlivých kol ukazoval optimální konstrukční postup. Postupovým pavoukem nakonec vítězně prošel Miroslav Král ze společnosti ČZ Strakonice, který se tak stal historicky prvním Pro/ENGINEER MANem.

AV Engineering Awards 2009

V pozdním odpoledni přišla řada na tradiční vyhlášení vítězů soutěže AV Engineering Awards, které vybrala hodnotitelská akademie, porota složená z odborníků z praxe, zástupců médií, univerzit a pořádající společnosti, již 21. dubna tohoto roku na svém zasedání v Mladé Boleslavi. Zde byla navíc předána i Cena čtenářů portálu www.aveng.cz a vylosováno pět hlasujících. Perličkou by mohlo být, že všechny vylosované hlasy byly odeslány ze soukromých adres s doménou seznam.cz.
Hlavním vítězem se stala společnost TAJMAC-ZPS s projektem Návrh a detailní konstrukce horizontálního obráběcího centra H80 a již zmíněnou Cenu čtenářů portálu www.aveng.cz získala s celkovým počtem 452 hlasů společnost RETIGO s projektem Konvektomat VISION 2021.
Novinkou na pořadu večera prvního dne bylo také úspěšné diskusní fórum na téma projektové řízení, které končilo až v pozdních hodinách.


Tabulka vítězů AV Engineering Awards 2009
Název společnosti Název projektu Kategorie
Vysoké učení technické v Brně Konstrukce studentské formule AV ACADEMIA AWARD
Ammann Czech Republic Design (facelift) kabiny pro řadu tahačových válců Průmyslový design, vizualizace výrobku
ZETOR TRACTORS/Vývojový ústav traktorů Nový 16ventilový čtyřválec Zetor Detailní konstrukce strojů, výrobků a zařízení
G-Team Turbínový stupeň pro točivou redukci TR560 Analýzy a simulace chování výrobku (Mechanica)
ČZ Forma pro tlakové lití hliníku Konstrukce nástrojů a výrobního zařízení
První brněnská strojírna Velká Bíteš Forma pro vtok NC výroba
TAJMAC-ZPS Návrh a detailní konstrukce horizontálního obráběcího centra H80 PDM projekt
Doosan Bobcat Engineering Využití Arbortext softwaru při tvorbě katalogu náhradních dílů pro nový stroj Cairo Technické publikace

Tipy a triky

Druhý den konference byl věnován tipům a trikům při práci v systémech PTC. Aby bylo možné předat maximální množství vhodných informací účastníkům, byl program rozdělen na dvě tematické sekce. Dala se tu najít řešení pro rychlé zpracování importované geometrie, usnadnění práce s velkými sestavami, rychlé navržení formy, atd.
Program v tomto duchu běžel od 9. až do 13. hodiny, kdy Petr Čevela slavnostně konferenci uzavřel.

Mohlo by vás zajímat: