E LINKX
Google překladač: English Deutsch

Exkluzivní partner sekce

NICOM
SOLIDWORKS
Siemens

GOPAS - CAD kurzy

Více kurzů

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Setkání uživatelů společnosti SolidVision

Tags: SolidCAM | SolidVision | SolidWorks | Uživatelé

setkani-01V nadpisu zmíněnou akci přivítal, jako již v minulosti několikrát, 15. června hotel Devět skal. Organizátorům i účastníkům se zde uprostřed Českomoravské vrchoviny asi líbí, byť tento původně odborářský hotel rozhodně není žádnou architektonickou perlou. Ale geografické umístění stejně jako krásná okolní příroda mají svoje nezanedbatelné plus. Snad proto i letos se na již 13. setkání sjelo přes sto uživatelů, plus zástupci tisku z Česka i Slovenska a nepočítaně zaměstnanců firmy SolidVision nejen z Brna, ale také třeba z Bratislavy. A opět byl program vystavěn dle vzoru SolidWorks Worldu, tedy světové konference uživatelů produktu SolidWorks, se kterým SolidVision obchoduje.
Po úvodních prezentacích Hynka Horáka, ředitele SolidVision, a Zdeňka Bašty, vedoucího regionálního zástupce DS SolidWorks, přišly na řadu společné prezentace pro všechny zúčastněné. Nejprve Pavel Frébort (SolidVision) a Vladimír Svoboda (Sivop) seznámili auditorium s tím, co je a co není PLM. Zvláště přednáška druhého jmenovaného se vyznačovala vtipnými narážkami a mnohdy až kontroverzními (jak nemám toto slovo rád!) názory na PLM.

Na úvodní odborné přednášky navázal Ondřej Zelený (SolidVision) a připomněl, že SolidVision má už několik měsíců nový web. Zároveň také představil novou podobu oddělení technické podpory, kterému šéfuje.

Následovalo představení bezplatného produktu DraftSight, nabízeného jako náhrada za AutoCAD, a SolidWorks Sustainability, čehož se ujal Miloš Hrazdíra z českého zastoupení firmy DS SolidWorks. Produkt litevských partnerů společnosti DS SolidWorks nazvaný BuiltWorks uvedl Lukáš Hencl (SolidVision) a dopolední program uzavřelo představení hardwaru z portfolia HP v podání Pavla Aligera (CSF) a Tomáše Hubockého (HP).

setkani-02

Po obědové přestávce se už účastníci rozdělili na menší skupiny a migrovali mezi jimi dopředu vybranými přednáškami. Témat na výběr bylo požehnaně, zde je jejich výčet: 3D skenování a měření v praxi, Možnosti zpracování polygonových sítí a tvorba ploch, Tvorba maker a programování SolidWorks, Přínosy PDM a integrace do informačních systémů, Analýza proudění v praxi, Mechanismy a pohybové simulace, Plošné modelování v SolidWorks a konečně Rámy a konstrukce z profilů – BuiltWorks – jako pokračování dopolední prezentace.

Budu se opakovat, neboť jsem už mnohokrát napsal, že v tomto případě bych potřeboval naklonovat, abych viděl vše, co mne zajímá. Nakonec jsem si vybral přednášku Věry Fišerové (SolidVision), která představila skener METRA SCAN. Doufám, že k ostatním tématům se ještě nějakým způsobem v budoucnu dostanu.

Během celého dne se také soutěžilo v Model Mánii, kde přihlášení prokazovali svůj um navrhovat 3D modely v SolidWorks. Podkladem byla, podobně jako v minulých letech, součástka převzatá ze stejné soutěže Modelmania, pořádané na lednovém SolidWorks Worldu v texaském San Antoniu. Chuť se přihlásit podporovaly i hodnotné ceny, mezi kterými byl externí 1TB disk, LCD monitor a notebook.

Večer si nejprve všichni pokusili pod vedením zkušeného facilitátora z Originál Rhytm Teamu propojit levou a pravou mozkovou hemisféru pomocí bubnování na různé bubínky a jiné bicí nástroje (údajně metoda zkoušená i na dobrovolnících na psychiatrii v Brně-Bohunicích), vyluzováním tónů různé výšky z kusů plastových rourek a hrdelních výkřiků. Po této asi hodinové terapii všem docela vyhládlo, a tak zbytek večera strávili u dobrého jídla a pití, dokud se vše nesnědlo – pití ještě možná nějaké zůstalo.

Čtvrteční dopolední program zahájil Martin Sedlář, vedoucí projektu implementace SolidWorks a Enterprise PDM ve společnosti Ekol se sídlem v Brně, v jejíž náplni práce jsou například návrhy, výpočty a konstrukční realizace parních a spalovacích turbín a jejich generální opravy. A samozřejmě hovořil o zavedení SolidWorks a o řízení výrobních dat u nich ve firmě.

Pak nastoupil Vladimír Grmela (SolidVision), aby představil novinky v SolidCAM 2011, prostředí, ovládání, nové operace, soustružení a iMachining.

Po krátké občerstvovací přestávce se přednáškový sál zaplnil snad do posledního místa, protože přichystán byl opět Ondřej Zelený se svým pravidelným předvedením novinek v chystané verzi SolidWorks 2012. Je opravdu s podivem, co stihne zhruba během tří dnů nastudovat a následně předvést dychtivým divákům. Ti se sice neodvazovali tolik jako Američané na setkání SolidWorks World, ale několik uznalých potlesků zaznělo. Protože šlo o prezentaci určenou pouze účastníkům setkání uživatelů, nebudu více prozrazovat.

setkani-03

Závěr dopoledního programu byl ve znamení odměnění nejúspěšnějších řešitelů Model Mánie. Martin Freibauer (SolidVision) seznámil všechny s oficiálními čísly a také předvedl, jak a za jak dlouho se dá požadovaný díl vymodelovat a provést na něm simulace. Letos se soutěže zúčastnil rekordní počet 27 soutěžících ze 17 firem. Třetí místo získal Jaroslav Chlup (2VV), kterému celý návrh trval 31 minut, druhý byl za 27 minut Šimon Marek (2VV) a jako první se umístil a nejhodnotnější cenu si odnesl Roman Špaček (Micos) za čas 22 minut. Pánové, nejlepší konstruktéři v Americe to měli pod 10 minut, tak máte co vylepšovat :-)

Odpolední program pro mnohé začal už ve 13 hodin, protože začala velmi žádaná přednáška Práce s velkými sestavami, kterou měl opět na starosti Ondřej Zelený. Ostatní přednášející i posluchači se zapojili do programu až ve 14 hodin a opět bylo co navštívit. Zde jsou názvy přednášek: Průvodní dokumentace – 3DVIA Composer, DraftSight + Sustainability, Jak na pevnostní výpočty, Konfigurace, stavy zobrazení a DriveWorks Express, Novinky a soustružení v SolidCAMu 2011, Importovaná geometrie a navrhování forem v SolidWorksu a iMachining – revoluční metoda obrábění.

Letošní, a jak asi uznáte, i bohatý program setkání uživatelů končil v 16:30, kdy se všichni rozjeli do svých domovů.


Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit