Amper 2019
Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Mio přispívá k akci Dne země „Billion Acts of Green“

Úterý, 20 Duben 2010 16:31

Tags: Soutěž

mio_green_1016.jpgSpolečnost Mio Technology se zavázala k minimalizování dopadu své činnosti na životní prostředí. Pomocí zmenšení velikosti a váhy svých výrobků, odstranění nebezpečných látek, zlepšení výrobních postupů a navrhovaní produktů, které se dají snadněji recyklovat, se společnost Mio snaží omezit svou uhlíkovou stopu. Od roku 2007 se velikost obalů společnosti Mio zmenšila o 41 %. Od roku 2010 nahradí společnost Mio barvu, kterou doposud používala na obalech, za barvu se sójovým olejem jako nosičem. Sójový olej je příznivější k životnímu prostředí než tradiční nosiče založené na minerálních olejích z několika důvodů: při svém růstu sója absorbuje CO2 z atmosféry, během své recyklace způsobuje sójový olej menší znečištění životního prostředí a je snadnější jej zbavit barevného pigmentu.

V rámci globální kampaně “Billion Acts of Green” celosvětového Dne země společnost Mio organizuje on-line soutěž “I LOVE Green Cities”, jejímž cílem je podpořit lidi, aby sdíleli své ekologické zkušenosti z měst, kde žijí nebo která navštěvují prostřednictvím fotografií, filmů a krátkých článků. V této soutěži formulují účastníci z celého světa svou unikátní definici „zeleného města“: tráva rostoucí na střechách aut, takže můžete přivést tón zeleně do každého koutku města nebo jízda na kole v převleku za mimozemšťany po centru města.

Jako tři nejzelenější města v kampani společnosti Mio “I LOVE Green Cities” jsou zvolena Taipei, Barcelona a Sydney: Vedle tvůrčí soutěže s ekologickou tématikou se také lidé mohou zapojit do soutěže “Green City Voting” a dát hlas městu, o kterém si myslí, že je nejekologičtější. Měsíc po zahájení soutěže se do této akce při volbě svého nejoblíbenějšího zeleného města zapojilo více než 30 000 lidí z celého světa. První místo v soutěži vyhrává Taipei, zatímco města Barcelona a Sydney těšně sousedí na druhém a třetím místě. Polovina z deseti nejzelenějších měst je v Evropě – Barcelona, Praha, Amsterdam, Budapešť a Krakow.

Soutěž “I LOVE Green Cities” se koná do 21. května. Každý týden společnost Mio vylosuje ze seznamu účastníků hlasování šťastného vítěze. Tito „green weekenders“ budou mít příležitost vyhrát navigační zařízení od společnosti Mio v hodnotě zhruba 300 USD. Konečný výherce soutěže a jeden šťastný hlasující vyhrají letenku zdarma (v hodnotě 1500 USD, v závislosti na městě odletu) a volný vstup na výstavu Expo v Šanghaji letos v létě.


Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit