Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Návrat CAD Studia!

Čtvrtek, 16 Září 2010 11:23

Tags: Business

cadstudio1037a.jpgDva významní partneři společnosti Autodesk v České republice, firmy XANADU a Dagis, dnes (16. září 2010) oznámili spojení svých aktivit v oblasti CAD řešení. Nová společnost bude vystupovat pod společným jménem CAD Studio a.s. Přebírá veškeré CAD a GIS aktivity společností Dagis a XANADU a stává se tak podle tiskové zprávy největším specializovaným dodavatelem CAD, GIS a PLM řešení ve střední Evropě. K právnímu sloučení obou firem dojde od 1. 11. 2010.
Nově vzniklá společnost CAD Studio bude mít obrat více než 300 milionů Kč a bude zaměstnávat přes 50 specializovaných odborníků. CAD centra nové společnosti nabídnou své služby v šesti městech – Praha, Brno, Ostrava, Pardubice, České Budějovice a Plzeň.
Výkonným ředitelem akciové společnosti CAD Studio byl jmenován pan Čeněk Černý, dosavadní ředitel společnosti Dagis. CAD Studio je původní název společnosti XANADU, pod nímž byla společnost založena v roce 1991 a používala jej až do roku 2002.
CAD Studio bude dodávat CAD, GIS a PLM řešení pro strojírenství, stavebnictví, mapování a správu infrastruktury a majetku, založená na technologiích Autodesk. Do portfolia služeb CAD Studia budou patřit nejen školení CAD aplikací, ale i vlastní vývoj softwaru pro české i zahraniční zákazníky, jako je například správa dokumentů iProject, web GIS aplikace, zakázkové 3D CAD nadstavby apod. K zákazníkům CAD Studia patří společnosti ČEZ, Škoda Auto, Telefónica O2, TOSHULIN, Preciosa, Letiště Praha, ŽDAS, Pragoprojekt – dosavadní největší zákazníci obou společností.

Martin Grigar, předseda představenstva společnosti Dagis a zástupce akcionářů CAD Studia k novému projektu říká: „Je to dovršení postupné konsolidace trhu na poli produktů společnosti Autodesk, kterou jsme mohli sledovat v uplynulých letech. Vzniká velmi silný subjekt, který bude díky své velikosti, zkušenostem a lidským zdrojům schopen nabídnout zákazníkovi ještě kvalitnější a komplexnější služby než doposud. Jedná se rozhodně o velkou příležitost pro nás pro všechny, naše zaměstnance, zákazníky i partnery.”

Tomáš Netolický, ředitel společnosti XANADU doplňuje: „ Společnost  XANADU se po oddělení CAD aktivit bude soustředit na poskytování IT řešení a služeb, včetně servisních služeb a outsourcingu. Do budoucna plánuje XANADU zvýšení aktivit v těchto IT oblastech rozšiřováním portfolia nabízených produktů a služeb i rozšiřováním regionální působnosti.”

Nově jmenovaný ředitel CAD Studia, Čeněk Černý uvádí: „Navazujeme na dlouholeté úspěchy obou firem i na nedávná ocenění, kdy jsme získali například status Autodesk Gold Partner a Autodesk Consulting Partner a chceme i do budoucna posilovat naši pozici na trhu. Vycházíme přitom z  dlouhodobých obchodních zkušeností a odborných znalostí našich zaměstnanců. Tyto znalosti využijeme především pro rozšíření nabídky našich služeb v oblasti CAD aplikací.”

Mohlo by vás zajímat:
 

Komentáře  

 
# Ať se daříGuest 2010-09-17 08:30
Přeji hodně úspěchů!

IT novinky - http://freebit.cz
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit